اخبار کوتاه

بازدید ۶ ساعته مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان بندرعباس

مدیر کل زندان های هرمزگان در اولین حضور خود در زندان بندرعباس در بازدیدی ۶ ساعته از بخش های مختلف این زندان بازدید و فعالیت های آن را مورد بررسی و رصد قرار داد .

مصطفی کیشانی که معاونین و روسای ادارات ستادی  زندان های استان نیز وی را همراهی می کردند ، در بدو ورود در بازدید از واحدهای بهداشتی و درمانی بر نقش بهداشت و درمان در امر نگهداری مطلوب زندانیان  تاکید کرد .

وی تامین سلامت جسمی زندانیان را مقدمه اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی دانست و اظهار داشت: مداخلات بهداشتی و درمانی باید فوری ، کامل و موثر باشد .

مدیرکل زندان های استان با ارزیابی مثبت از روند کاهشی مصرف متادون در زندان بندرعباس افزود: فرایند ترک اعتیاد و متادون درمانی باید به صورت علمی و بر پایه پروتکل های درمانی انجام شود و با توسعه مداخلات روانشناختی دوره درمان کامل گردد .

کیشانی نقش مرکز سلامت جامعه زندان به منظور ارائه خدمات بیماریابی ، پیشگیری و درمان بیماری های واگیر را مهم دانست و بر تقویت فعالیت های این مرکز در رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی استان  و مرکز بهداشت  شهرستان بندرعباس تاکید کرد.

وی همچنین با حضور در اندرزگاه های داخلی ضمن بررسی  فضای فیزیکی ، امکانات رفاهی و خدماتی، با مددجویان به صورت چهره به چهره دیدار و جویای مسائل و مشکلات آنها شد .

مدیرکل زندان های استان با اشاره به اهمیت پیگیری مستمر وضعیت مددجویان تحت قرار بر نقش مددکاران و واحد قضایی زندان در این امر تاکید کرد .

کیشانی همچنین حضور مسئولان قضایی در زندانها را کاهش دهنده مشکلات قضایی زندانیان دانست و بر تعامل بیش از پیش مجموعه زندان ها با محاکم قضایی تاکید کرد.

مدیر کل زندان های استان در ادامه از بخش های مختلف فرهنگی ، آموزشی و ورزشی بازدید و فعالیت های فرهنگی را اولویت مهم فرایند اصلاح و تربیت و بازتوانی شخصیتی و اجتماعی مددجویان دانست .

کیشانی در بازدید از مرکز فنی و حرفه ای و صنایع دستی زندان تعامل جدی با اداره کل فنی و حرفه ای استان در راستای تقویت مهارت آموزی زندانیان را خواستار شد.

وی با اشاره به تجهیزات و امکانات مناسب این مرکز خواستار استفاده از تمامی ظرفیت های موجود شد.

مدیر کل زندان های هرمزگان به وظیفه بنیاد تعاون زندانیان در توسعه طرح های اشتغال زایی و خدمات فروشگاهی هم اشاره کرد و خواستار تقویت کیفی و کمی این خدمات شد.

مصطفی کیشانی همچنین شناسایی زندانیان نیازمند را ضروری دانست و بر توانمند سازی خانواده زندانیان با حمایت مرکز خدمات اجتماعی و انجمن حمایت از زندانیان تاکید کرد .

وی غفلت از خانواده زندانیان را بسیار آسیب زا دانست و اظهار داشت: تمامی نهادهای حمایتی باید نسبت به نقش خود در حمایت از خانواده های آسیب دیده زندانیان متعهد و مسئول باشند .

مدیر کل زندان های استان همچنین  امنیت پایدار در زندان ها را مهم دانست و بر ارتقاء همه جانبه امنیت با شناسایی مستمر چالش ها و رفع به موقع آنها تاکید کرد .

کیشانی یگان حفاظت و سربازان وظیفه را از ارکان اصلی تامین امنیت برشمرد و تصریح کرد: در سایه نظم و انضباط و حرکت در مسیر قوانین سازمانی شاهد ارتقاء بیش از پیش امنیت در زندان ها خواهیم بود .

وی در ادامه با حضور در اندرزگاه نسوان ، مسائل و مشکلات آنان را پیگیری و راهکارهای لازم را نیز ارائه کرد .

مدیرکل زندان های هرمزگان همچنین از اندرزگاه زندانیان نظامی و اندرزگاه زندانیان جدید الورود بازدید و با مددجویان دیدار و گفتگو کرد .

مدیر زندان بندرعباس نیز در این بازدید با تشریح کامل نحوه ارائه خدمات به زندانیان و فعالیت بخش های مختلف زندان آمادگی مجموعه زندان بندرعباس را در حرکت جهادی در مسیر برنامه ها و اهداف سازمانی  اعلام کرد .

محمد فیروززاده گفت: امروز زندان بندرعباس هم در رسالت تامینی و هم اصلاحی و تربیتی زندانی پیشرو و پیشگام است واین امر مرهون همدلی و همراهی کارکنان زحمت کش این مجموعه است.

وی اظهار امیدواری کرد این روند با تلاش مضاعف و حمایت های ستاد اداره کل ادامه یابد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*