اخبار کوتاه

با حضور دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی انجام شد: تقدیر از مدیر کل زندان های هرمزگان در ستاد صیانت از حقوق شهروندی

در مراسمی با حضور دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی، اداره کل زندان های هرمزگان به عنوان دستگاه برترِ صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب استان معرفی شد.

در این مراسم با اهدا لوح تقدیر از سلیمانی مدیرکل زندان های هرمزگان قدردانی شد.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در این مراسم با تاکید بر نقش رسانه ملی در آگاهی بخشی به جامعه در مورد حقوق شهروندی و مطالبه آن گفت: رسانه ملی می تواند با تولید برنامه های فرهنگی و هنری و در قالبی جذاب این حقوق ذاتی و فطری را به مردم معرفی کند.

الهام امین زاده یکی از مهمترین دلایل آسیب های اجتماعی را ناآگاهی بسیاری از مردم از حقوق شهروندی خود دانست.

وی با اشاره به لزوم تکریم ارباب رجوع در ادارات دولتی گفت: اکنون طرح پیگیری شکایت ارباب رجوع از کارمندان دولت در هیئت رسیدگی به تخلفات کارمندان دولت به صورت قانون درآمده است و همه باید آن را رعایت کنند.
دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی افزود: اکنون مرحله تدوین و ابلاغ منشور حقوق شهروندی به پایان رسیده و نوبت به کار عملی است.

استاندار هرمزگان نیز در این جلسه حقوق شهروندی را از حقوق بدیهی انسان ها و آموزش به جامعه را از اولویت های تحقق اهداف منشور حقوق شهروندی در جامعه دانست.

جاسم جادری افزود: حقوق شهروندی یک مفهوم گسترده است و دولت و مردم در برابر آن وظایف متقابلی بر عهده دارند.

اکبر سلیمانی مدیرکل زندان های هرمزگان هم از رعایت حقوق شهروندی در زندان ها گفت و افزود: رعایت حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان از اولویت های زندانبانی اسلامی است و این مهم سرلوحه کار همه کارکنان زندان های استان است.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*