اخبار کوتاه

حضور اعضای شورای قضایی هرمزگان در اداره کل زندان های استان

رئیس کل دادگستری به همراه سایر اعضای شورای قضایی هرمزگان در اداره کل زندان های استان حضور یافتند و راهکارهای کاهش جمعیت کیفری بررسی شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندان های استان گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها یکی از سیاست های کلان قوه قضاییه است که در هرمزگان با جدیت دنبال می شود.

علی صالحی افزود: اولویت محاکم قضایی هرمزگان حبس زدایی و استفاده از مجازات های جایگزین حبس است.

وی بیان داشت: حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری به این معنی نیست که مجرمان خطرناک در جامعه رها شوند، بلکه قانون با این افراد به شدت برخورد می کند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بر تقویت شوراهای حل اختلاف در زندان ها هم تاکید و تصریح کرد: باید از همه ظرفیت ها برای صلح و سازش بین زندانی و شاکی استفاده کرد و این مهم یکی از اهرم های تاثیر گذار در کاهش جمعیت کیفری زندان ها است.

مدیرکل زندان های هرمزگان هم از تبعات حبس بر روی خانواده زندانیان گفت و افزود: زندانی شدن سرپرست، موجب فروپاشی خیلی از خانواده ها می شود و معضلات اجتماعی فراوانی هم در جامعه دامن گیر آنان خواهد بود.

مصطفی کیشانی از تعامل بسیار مناسب مسئولان قضایی با زندان های استان قدردانی کرد و گفت: برای حفظ و تحکیم بنیان خانواده ها، زندان به عنوان گزینه اول از دستور کار محاکم قضایی خارج شود و به سمت بهره گیری بیشتر از مجازات های جایگزین حبس حرکت کرد.

وی بیان داشت: در بازدید از زندان های استان، بیشترین درخواست های زندانیان، تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی آنان است.

مدیرکل زندان های هرمزگان خواستار تسریع در بررسی پرونده زندانیان بلاتکلیف و کاهش اطاله دادرسی به عنوان گزینه های تاثیر گذار در کاهش جمعیت کیفری شد.

کیشانی در پایان از حضور مستمر قضات در زندان های استان قدردانی کرد و گفت: افزایش بیش از ۴۰ درصدی بازدید قضات از زندان های هرمزگان، ضمن کسب رتبه های برتر کشوری، منجر به کاهش محسوس جمعیت کیفری هم شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*