اخبار کوتاه

حضور بازرسان دادسرای انتظامی قضات در زندان بندرعباس

هیاتی از بازرسان دادسرای انتظامی قضات با حضور در زندان بندرعباس از بخش های مختلف این زندان بازدید و با مددجویان دیدار و گفتگو کردند .

بازرسان دادسرای انتظامی قضات در این بازدید مسائل و مشکلات قضایی مددجویان را مورد بررسی قرار دادند.

اشعری پور سرپرست هیئت سه نفره دادسرای انتظامی قضات با ابراز رضایت از وضعیت مطلوب نگهداری زندانیان در زندان بندرعباس از تلاش های این مجموعه در فراهم سازی بستر مناسب اصلاحی و تربیتی قدردانی کرد .

وی بر لزوم حضور مستمر و منظم قضات محاکم در زندان و پیگیری های موثر مسائل و مشکلات زندانیان تاکید کرد.

تعیین تکلیف زندانیان با تحمل حبس طولانی و استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی و قضایی در حل مشکلات این دسته از زندانیان از دیگر تاکیدات این هیئت سه نفره بود.
این هیئت همچنین با حضور در اندرزگاه زندانیان زن مسائل و مشکلات قضایی آنها را مورد بررسی قرار داد .

مختاری معاون دادستان نیز که در این بازدید حضور داشت، گفت : زندانیان در هر مرحله از فرایند قانونی و قضایی قرار داشته باشند مورد توجه و پیگیری های سیستم قضایی قرار می گیرند و در بازدید های مکرر قضات مسائل آنها پیگیری و رصد می شود .

معاون اجرای احکام دادستان بندرعباس با تشریح فرایند بهره مندی زندانیان از تاسیسات قانونی ، گفت : زندانیانی از تسهیلات و تاسیسات قضایی بهره مند می شوند که با حضور فعالانه در برنامه های اصلاحی و تربیتی تغییرات محسوس رفتاری در آنها مشاهده و احتمال ارتکاب مجدد جرم در آنها به حداقل رسیده باشد .

سرپرست زندان بندرعباس نیز از تعامل مطلوب سیستم قضایی با مجموعه زندان تقدیر کرد .

فیروززاده گفت: حداکثر تلاش خود را برای گره گشایی از مشکلات قضایی زندانیان به کار گرفته ایم و با فراهم سازی زمینه های مختلف فرهنگی ، آموزشی و تربیتی محیط زندان را به یک محیط اصلاحی و تربیتی تبدیل کرده ایم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*