اخبار کوتاه

حضور مسئولان معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در زندان بندرعباس

جمعی از مدیران کل معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور در زندان مرکزی بندرعباس از بخش های مختلف این زندان بازدید کرد ند.

آشنایی با خدمات مرکز مشاوره و راهنمایی زندان ، حضور در جمع مددجویان شرکت کننده در طرح پاک و بازدید از اندرزگاه قرانی از جمله برنامه ها ی هیئت اعزامی از معاونت پیشگیری قوه قضائیه در زندان مرکزی بود.
در این بازدید که رئیس کل دادگستری هرمزگان و جمعی از مسئولان قضایی استان نیز حضور داشتند . در ابتدا علی استادی مدیر کل زندان های هرمزگان با تبریک ایام الله دهه فجر از حضور جمعی از مدیران معاونت پیشگیری از وقونع جرم قوه قضائیه و مسئولان قضایی استان تقدیر کرد .
مدیر کل زندان های استان این حضور را نشانه توجه جدی دستگاه قضایی به امر پیشگیری از وقوع جرم برشمرد و افزود: زندانیان یکی از اصلی ترین گروه های هدف در امر پیشگیری از وقوع جرم جدید و یا تکرار جرم هستند .
علی استادی در تشریح برنامه های پیشگیرانه و اصلاحی و تربیتی در زندان های استان گفت : در این راستا اقدامات ارزشمندی را در دستور کار قرارداده ایم .

وی افزود : این اقدامات برمبنای کار علمی و کارشناسی تدوین شده است و محور اصلی این اقدامات را برنامه های مشاوره ای و روانشناختی و مهارت های زندگی ، برنامه های فرهنگی و قرانی و همچنین برنامه طرح پاک با تاکید بر قدم های ۱۲ گانه انجمن معتادان گمنام (NA) است.
مدیر کل زندان های استان با تاکید بر همکاری و حمایت بین بخشی در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی افزود : دست یاری بخش های مختلف مجموعه قضایی و سایر نهادها و ارگان ها را در تقویت برنامه های اصلاحی و تربیتی و پیشگیرانه به گرمی می فشاریم .
در ادامه این نشست رییس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت : برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان بندرعباس نوید بخش حرکت صحیح در مسیر ایجاد تغییرات بنیادی در مددجویان است.


حجت الاسلام والمسلمین اکبری در بازدید از اندرزگاه قرانی زندان بندرعباس راه اندازی اندرزگاه قرانی را اقدامی ارزشمند در جهت اصلاح زندانیان برشمرد و بر نگاه ویژه مجموعه قضایی استان به مددجویان فعال و حافظ قرانی تاکید کرد .
مدیر کل پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز در جمع مددجویان زندان مرکزی اظهار داشت : بزرگی خطا و گناه مانعی برای توبه و بازگشت به راه صحیح نیست .

علی محمد زنگانه افزود: با امید به فضل خداوند با هر خطا و اشتباهی هرچند بزرگ می توان به راه مستقیم و به آغوش رحمت الهی برگشت .
وی محوریت قران در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان بندرعباس را ارزشمند دانست.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*