اخبار کوتاه

حضور پزشکان جهادی در زندان بندرعباس/ ارائه خدمات تخصصی پزشکی به ۱۱۷ نفر از زندانیان

در راستای اجرای دستور ریاست معزز سازمان زندان ها در مورد مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با زندان ها، گروه جهادی پزشکان متخصص هرمزگان با حضور در زندان مرکزی بندرعباس، خدمات رایگان به مددجویان ارائه کردند.

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: با همکاری سازمان نظام پزشکی و اعضای گروه جهادی پزشکان متخصص هرمزگان، ۱۱۷ نفر از مددجویان زندان بندرعباس به صورت رایگان معاینه شدند.

مصطفی کیشانی افزود: ۱۵ نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص قلب و عروق، چشم پزشکی، گوش، حلق و بینی، ارتوپدی، داخلی، بیماری های تنفسی، زنان و زایمان، مغز و اعصاب ، دندانپزشکی، پوست و روانپزشکی در این گروه جهادی به معاینه و درمان مددجویان پرداختند.

مدیرکل زندان های هرمزگان ارزش خدمات ارائه شده را حدود ۱۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

کیشانی بیان داشت: این طرح با همکاری پزشکان جهادگر در سایر زندان های استان هم اجرا می شود و خانواده زندانیان هم تحت حمایت های پزشکی و خدمات رایگان این گروه جهادی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه هشت شهرستان هرمزگان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات مناسب بهداشتی و درمانی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی هیچ کدام از مددجویان زندان های استان به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان هم در جریان اجرای این طرح، با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های دوران تحول در قوه قضاییه توجه به ظرفیت های بی نظیر مردمی در جهت پیشبرد امور است گفت: حفظ و ارتقای سطح بهداشت و سلامت زندانیان به صورت ویژه از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود.

علی صالحی همچنین با اشاره به اینکه جامعه پزشکی طی ماه های اخیر و در پی شیوع بیماری کرونا مجاهدت و ایثار مثال زدنی را از خود به نمایش گذاشتند اظهار داشت: بی تردید، مشارکت گروه های جهادی پزشکی در طرح خدمت رسانی به زندانیان نیازمند مجاهدتی مضاعف برای این عزیزان محسوب می گردد.

رییس کل دادگستری هرمزگان از دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان نظام پزشکی و اعضای گروه جهادی پزشکان متخصص استان هرمزگان به دلیل اهتمام ویژه و مشارکت فعال در این طرح قدردانی کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*