اخبار کوتاه

دادستان جدید بندرعباس: رسیدگی به مسائل قضایی زندانیان یکی از اولویت های محاکم قضایی است

دادستان جدید بندرعباس به همراه معاونین و قضات دادسرا در زندان مرکزی حضور یافت و در بازدید از اندرزگا ه ها و بخش های مختلف این زندان در جریان شرایط نگهداری زندانیان و نحوه ارائه خدمات تامینی و تربیتی آن قرار گرفت .

ابوالهادی با تاکید بر ضرورت حضور قضات در زندان ها گفت : پیگیری و رسیدگی به مسائل قضایی زندانیان یکی از برنامه های ثابت و از اولویت های محاکم قضایی است .

وی تاکید کرد این حضور باید موثر و منجر به کاهش جمعیت کیفری با استفاده از ظرفیت های قانونی شود.

دادستان بندرعباس با قدردانی از تلاش مجموعه زندان بندرعباس در انجام رسالت خطیر نگهداری و اصلاح و تربیت زندانیان گفت: فضا و امکانات مناسبی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان ایجاد شده است و امیدواریم این اقدامات موجب اصلاح مجرمین و عدم بازگشت مجدد آنان به زندان شود.

ابوالهادی حفظ تعامل مثبت و سازنده دادسرای بندرعباس با زندان مرکزی را خواستار شد و بر تقویت بیش از پیش آن تاکید کرد .

سرپرست زندان بندرعباس نیز با تبریک انتصاب دادستان ، بر آمادگی زندان مرکزی در همراهی با سیاست های دادسرا بویژه در زمینه کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد .

محمد فیروززاده با اشاره به تلاش های صورت گرفته در خصوص کاهش جمعیت زندانیان ، رسیدن به شرایط مطلوب را نیازمند برقراری توازن در آمار ورودی و خروجی زندانیان و بهره گیری از حداکثر ظرفیت های پیش بینی شده در قانون کاهش جمعیت کیفری دانست .

وی همچنین با اشاره به فعالیت های اصلاحی و تربیتی زندان مرکزی اظهار داشت: زندانیان فعال در برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی و حرفه آموزی در اولویت بهره مندی از تاسیسات قانونی قرار دارند .

در ادامه این بازدید دادستان و قضات دادسرای بندرعباس در دیدار چهره به چهره با زندانیان مسائل و درخواست های قضایی بیش از ۱۰۰ نفر از آنان را مورد بررسی قرار دادند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*