اخبار کوتاه

در دیدار رئیس سازمان زندان ها و دادستان مرکز هرمزگان مطرح شد: راه اندازی سامانه ملاقات الکترونیک زندانیان با خانواده هایشان

دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس گفت: سامانه ملاقات الکترونیک زندانیان با خانواده هایشان از خدمات مهم دستگاه قضایی است که در هرمزگان راه اندازی می‌شود.

مجتبی قهرمانی در دیدار با رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: با اقدامات صورت گرفته، قضات نیز می‌توانند به صورت الکترونیک و غیرحضوری از زندان‌ها بازدید کنند.

وی افزود: به منظور مشارکت و تعامل نهاد‌های مردمی با دستگاه قضایی بویژه استفاده از ظرفیت‌های مختلف گروه‌های جهادی، حضور این گروه‌ها بویژه در حوزه پزشکی در زندان ها، کمک بزرگی برای بهبود وضعیت خدمت رسانی به مددجویان استان و سراسر کشور خواهد بود.

قهرمانی همچنین با تاکید بر بکارگیری اقدامات مناسب برای کنترل جمعیت کیفری زندان‌ها گفت: استفاده از ظرفیت قانونی ارائه خدمات اجتماعی جایگزین حبس برای آندسته از محکومانی که می‌توانند خدمات مفید و مؤثری ارائه کنند بسیار حائز اهمیت و راه گشاست.
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور نیز در این دیدار گفت: اولویت در این سازمان و دستگاه قضائی کاهش جمعیت کیفری مددجویان است و در دوره تحول دستگاه قضائی توجه ویژه ای به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها شده است و این فرصت برای زندانیان فراهم است که در صورت اصلاح از ارفاقات و تسهیلات قضائی بهره مند شوند.
محمدمهدی حاج‌محمدی با اشاره به لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای کنترل جمعیت کیفری زندان‌ها افزود: موفقیت در این موضوع نیازمند هم افزایی و همکاری همه نهاد‌های متولی است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*