اخبار کوتاه

دکتر جهانگیر در دیدار با استاندار زنجان: همکاری و هم افزایی نهادها، موجب کاهش آسیب هاو ارتقا امنیت در جامعه است/در رفع مشکلات زندانیان همه نهادها به عنوان یک خانواده واحد عمل کنند

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در ادامه سفر یک روزه به استان زنجان ضمن دیدار با استاندار،بر اهمیت همکاری نهادهای مسئول در توسعه قضایی و کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

رئیس سازمان زندان ها در دیدار با جمشید انصاری استاندار زنجان گفت: علیرغم ماموریت ها و رسالت های دستگاه قضا، وضعیت بودجه و اعتبارات برای انجام کامل ماموریت ها مناسب نیست و باید تمامی نهادها برای توسعه عدالت اجتماعی و اقتصادی نقش خود را ایفا نمایند.

وی گفت هر سه قوه کشور در تولید جرم   و مجرم در کشور مسئول هستند و وضعیت زندان های کشور بازتاب عملکرد نهادهای مسئول است.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به برخی از قوانین قضایی گفت: نهادهای قانونگذار باید با نگرش کاهش نگاه مجرمانه و استفاده از مجازات های جایگزین عمل نمایند.

وی تصریح کرد: زندانی شدن افراد موجب آسیب های جدی به خانواده های آنان است به طوری که شاهد آن هستیم که با زندانی شدن فرد،سایر افراد خانواده وی نیز در معرض ورود به چرخه جرم قرار می گیرند.

دکتر جهانگیر در ادامه گفت:۷۰ درصد زندانیان کشور را افراد زیر چهل سال تشکیل میدهند که نزدیک به ۶۳ درصد آنان متاهل هستند که این یک زنگ خطر برای نهاد خانواده در کشور است.

 

رییس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه با تاکید مجدد بر اهمیت حمایت از خانواده های زندانیان گفت : در مواجه با مشکلات زندانیان همه نهادها و ارگان ها باید مانند یک خانواده عمل کنند.

در ادامه این دیدار استاندار زنجان ضمن قدردانی از تلاش مسئولین قضایی برای کاهش تعداد زندانیان گفت: بسیاری از مشکلات کشور نیازمند نگاه کلان و ملی هستند و باید بصورت کشوری برای حل آنان اقدام نمود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به کمبود بودجه چاره ای جز اولویت بندی مشکلات و تخصیص بودجه به تناسب ضرورت ها نداریم و تلاش می کنیم نیازهای اعتباری ادارات قضایی استان بویژه در حوزه زندان ها را تامین نماییم.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار رئیس کل دادگستری استان و مدیرکل زندان های استان زنجان گزارشی در خصوص وضعیت قضایی و زندان های استان مطرح نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*