اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های هرمزگان با مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس و امام جمعه اهل سنت بندرعباس

مدیرکل زندان های هرمزگان به همراه مدیرعامل ستاد دیه به طور جداگانه با مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس و امام جمعه اهل سنت بندرعباس دیدار و در راستای پوشش رسانه ای جشن های گلریزان در ماه مبارک رمضان و حمایت از زندانیان دیه و جرائم غیر عمد گفتگو کرد.

علی استادی گفت: امسال همزمان با ماه مبارک رمضان، جشن های گلریزان با هدف آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد در سراسر استان برگزار می شود.

وی افزود: صداوسیما رسانه ای بسیار تاثیرگذار است و پوشش رسانه ای برنامه های ستاد مردمی دیه می تواند در جذب کمک های مردم بسیار تاثیرگذار باشد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بیان داشت: رسانه ملی نفوذ بسیار زیادی در افکار عمومی دارد که می توان با بهره گیری از آن ضمن فرهنگ سازی در زمینه صلح و سازش از ورود زندانیان جرائم غیرعمد به زندان پیشگیری کرد.

استادی تصریح کرد: سال گذشته حدود ۱۰ میلیارد ریال در جشن های گلریزان جمع آوری شد و حدود ۲۳۰ مددجو با بدهی ۶۰۰ میلیارد ریال از زندان های استان آزاد شدند.

مدیرکل صداوسیمای مرکزخلیج فارس هم ضمن قدردانی از اقدامات خداپسندانه برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به خصوص در ماه مهمانی خدا کار بسیار نیک و ارزنده ای است و مرکز خلیج فارس با پخش برنامه های مختلف، به یاری ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد می شتابد.

مهران جلایی افزود: تولید آثاری با محوریت پیشگیری از وقوع جرم هم از دیگر برنامه های این مرکز است که انجام می شود.

مرادی نژاد مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان نیز گفت: هم اکنون ۱۲۰ زندانی دیه و جرائم غیر عمد با بدهی بیش از ۲۵۰میلیارد ریال در زندان های استان تحمل حبس می کنند که چشم انتظار یاری نیکوکاران هستند.

مدیرکل زندان های هرمزگان با امام جمعه اهل سنت بندرعباس هم دیدار کرد و خواستار همکاری بیشتر جامعه اهل سنت برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های استان شد.

استادی گزارشی از فعالیت های ستاد دیه ارائه کرد و بیان داشت: ستاد دیه به طور رسمی از سال ۸۱ در استان شروع به کار کرد و تاکنون ۲ هزارو ۹۰۰ مددجو با بدهی ۲۰۰ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شدند.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس هم ضمن قدردانی از تلاش های خداپسندانه ستاد دیه در استان گفت: جامعه اهل سنت هم با همه توان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان تلاش می کند. 

سید عبدالباعث قتالی افزود: از ظرفیت علما، خیرین و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت برای آزادی افرادی که ناخواسته و بدون قصد قبلی مرتکب جرمی غیرعمد شدند استفاده می شود.

گفتنی است در این نشست مقرر شد همایشی با حضور خیرین و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت پیش از ماه مبارک رمضان به منظور هم اندیشی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در بندرعباس برگزار شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*