اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری هرمزگان: ماه مبارک رمضان فرصتی برای احسان و نیکوکاری است

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: کار خیر آثار فردی و اجتماعی فراوانی دارد   و ماه مبارک رمضان فرصتی ارزشمند برای احسان و نیکوکاری است.

علی صالحی در نشستی با مدیران صنایع و شرکت  های غرب استان که به منظور کمک برای آزادی زندانیان دیه و جرائم غیرعمد برگزار شد افزود: کمک به نیازمندان موجب رفع فقر از چهره جامعه اسلامی می شود و چه خوب است که در این روزها و شب های مبارک به یاری افرادی بشتابیم که به دلیل فقر و نداری در زندان ها تحمل حبس می کنند.

وی بیان داشت: زندانیان جرائم غیرعمد بزهکار نیستند و بلکه بواسطه جرمی ناخواسته و ناتوانی از پرداخت دیه هم اکنون دور از خانواده، روزگار را پشت دیوارهای بلند زندان می گذرانند.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه هرمزگان تصریح کرد: رسالت اصلی ستاد دیه کمک به آزادی زندانیان دیه و جرائم غیرعمد است و این ستاد مردم نهاد نیازمند یاری نیکوکاران است.

صالحی گفت: سنت برگزاری جشن های گلریزان در کشور سابقه ای طولانی د ارد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، گلریزان به صورت عمومی برگزار نمی شود و جا دارد صنایع و شرکت های غرب استان توجه بیشتری به مسئولیت های اجتماعی خود داشته باشند.

مدیرکل زندان های هرمزگان هم اظهار داشت: اکثر زندانیانی که با جرائم غیرعمد در زندان های استان تحمل حبس می کنند، از اقشار کم درآمد و اسیب پذیر جامعه هستند که توانایی پرداخت دیه را ندارند.

مصطفی کیشانی افزود: خانواده های این زندانیان هم در نبود سرپرست، به سختی زندگی می کنند و در معرض آسیب های اجتماعی فراوانی قرار دارند.

نائب رئیس هئیت امنای ستاد دیه هرمزگان تصریح کرد: کمک به افراد نیازمند تاکید خداوند متعال و ائمه اطهار(ع) است و کسانی که به یاری نیازمندان می بشتابند هیچگاه متضرر نخواهند شد.

کیشانی گفت: هم اکنون ۷۱ زندانی غیرعمد با بدهی ۲۴ میلیارد تومان چشم انتظار یاری نیکوکاران در این ماه خوب خدا هستند.

مرادی نژاد مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان هم بیان داشت: از سال ۱۳۸۱ تاکنون ۳ هزار و ۸۸ زندانی دیه و جرائم غیرعمد با بدهی بیش از ۲۸۳ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شده اند.

در ادامه این نشست هاشم نامور مدیر عامل پالایشگاه نفت بندرعباس، معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان، یزد خواستی مدیر عامل فولاد صبا،نماینده منطقه آزاد قشم و آبسواران رئیس سیاست گذاری بانک ها و مدیریت بانک ملی از اقدامات خداپسندانه ستاد دیه قدردانی و آمادگی خود را برای کمک به آزادی زندانیان دیه و جرائم غیرعمد اعلام کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*