اخبار کوتاه

سرپرست زندان های هرمزگان: طرح پابند الکترونیکی زندانیان به زودی در هرمزگان اجرا می شود

سرپرست زندان های هرمزگان در بازداشتگاه شهرستان قشم حضور یافت و از نزدیک به بررسی اقدامات اصلاحی و تربیتی در این بازداشتگاه پرداخت.

رضا مقبلی در جمع مددجویان هم حضور یافت و در نشستی صمیمی مشکلات آنان را بررسی کرد.

وی گفت: به زودی طرح پابند الکترونیک زندانیان در استان اجرا می شود.

سرپرست زندان های هرمزگان هدف از اجرای این طرح را کاهش آسیب های اجتماعی، حضور فرد زندانی در کانون خانواده و کاهش جمعیت کیفری زندان ها عنوان کرد.

مقبلی اظهار داشت: مددجویان برای استفاده از این طرح باید ابتدا خود درخواست دهند و در صورت موافقت، می توانند از آن بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح محکومین به حبس در محدوده جغرافیایی مشخص تحت نظارت سامانه های الکترونیک قرار می گیرند و حضور مددجو در خارج از محدوده مشخص شده، موجب هشدار این سامانه می شود.

سرپرست زندان های هرمزگان گفت: مددجویانی می توانند از این طرح استفاده کنند که دارای جرائم سبک هستند.

مقبلی در ادامه مددجویان را به حضور هدفمند در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان دعوت کرد و گفت: باید قدردان این لحظات بود و باخودسازی برای ورود به جامعه آماده بود.

وی بیان داشت: پرونده همه مددجویان توسط اجرای احکام بازداشتگاه و محاکم قضایی مربوطه در حال بررسی است و به زودی تعداد زیادی از زندانیان از رافت اسلامی برخوردار می شوند.

سرپرست زندان های هرمزگان در جمع کارکنان بازداشتگاه هم حضور یافت و افزود: نیروی انسانی از سرمایه های هر دستگاهی هستند و باید برای ارتقاء بهره وری روحیه کاری آنان را ارتقاء داد.

مقبلی ادامه داد: برنامه کوتاه مدت جامع مدیریت در زندان های استان تدوین شده است و به زودی برای اجرا به همه زندان ها ابلاغ می شود.

وی تصریح کرد: این برنامه در حوزه های مختلف دیده شده که ارتقاء عملکرد کارکنان از لحاظ کیفی و کمی را به دنبال خواهد داشت.

سرپرست زندان های هرمزگان در ادامه با حضور در قسمت های مختلف بازداشتگاه بر رعایت همه مسائل حفاظتی و امنیتی تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*