اخبار کوتاه

مدیرعامل ستاددیه کشور: یک سوم زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند کمک هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: حدود ۱۲ هزار مددجوی دیه و جرائم غیرعمد در زندان های استان تحمل حبس می کنند که یک سوم آنان نیازمند کمک و واجد الشرایط دریافت تسهیلات هستند.

سید اسدالله جولایی در دیدار با رییس کل دادگستری هرمزگان افزود: میانگین بدهی زندانیان جرائم غیرعمد ۱۵ میلیون تومان است که خیلی از آنان توانایی پرداخت این بدهی را ندارند و ماهها عمر خود را در زندان سپری می کنند.

وی بیان داشت: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با حمایت خیران و نیکوکاران است و تلاش ستاد دیه هم صرفا برای آزادی زندانیان دیه و جرائم غیرعمد است.

مدیرعامل ستاد دیه تصریح کرد: ستاد دیه از سال ۶۹ تاسیس شده و از آن زمان تاکنون ۱۲۲ هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان های کشور آزاد شدند.

صالحی رییس کل دادگستری هرمزگان هم با تشکر از اقدامات ستاد دیه در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گفت: توفیق ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در آزادی سالانه هزاران مددجوی غیرعمد حکایت از اعتماد عمومی به این نهاد را دارد که برای تداوم این حمایت‌ها پیشنهاد می‌شود علاوه بر اطلاع‌رسانی دقیق از عملکرد آزادی‌ها از مخارج مالی نیز صورتی شفاف به محضر خیرین ارایه شده و این رویه برای ستادهای استانی یک برنامه ثابت تعریف شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*