اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های های هرمزگان تاکید کرد: کنترل سلامت جسمی مددجویان از بدو ورود به زندان

مدیرکل زندان های هرمزگان بر کنترل سلامت جسمی مددجویان از بدو ورود به زندان تاکید کرد و گفت: از ورود مددجویان با بیماری های  مسری به داخل اندرزگاهها باید جلوگیری شود.

علی استادی در آخرین جلسه شورای اداری زندان های هرمزگان در سال جاری گفت: مددجویان بیمار باید از همان ابتدا تحت درمان قرار گیرند و تا سلامتی کامل از آنان مراقبت شود.

وی بیان داشت: نحوه رفتار در زندان را نیز باید به مددجویان آموزش داد و آنان را از همه حقوقشان مطلع کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: باید سلایق و توانمندی های مددجویان را شناسایی و بر اساس آن برای اصلاح و تربیت آنها برنامه ریزی کرد.

استادی افزود: باید به آموزش های کلاسیک نیز توجه ویژه ای داشت و مددجویان را شناسایی و زمینه ادامه تحصیل آنان را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای اصلاحی و تربیتی در زندان ها آموزش های فنی و حرفه ای است گفت: باید حرفه آموزی در زندان ها جدی گرفته شود و با نیاز سنجی از مددجویان و بازار کار استان به سمت توانمند کردن آنان حرکت کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان به اهمیت کار مددکاری در زندان ها نیز اشاره و تصریح کرد: مددکاران حلقه اصلی اتصال زندانیان با محاکم قضایی هستند  و زمانی زندان آرامش دارد که مددجویان دغدغه ای در خصوص پیگیری مشکلاتشان نداشته باشند و این وظیفه مددکاران است تا با کار کارشناسی بحران های ناشی از حبس را از آنان دور  کنند.

استادی به کاهش جمعیت کیفری هم اشاره کرد و اظهارداشت: رتبه نخست کاهش جمعیت کیفری را در  کشور داریم و  با تعامل مناسب با دستگاه قضا می توان این رتبه را حفظ و خروجی زندان ها را بیشتر کرد.

وی ادامه داد : باید با رفتار مناسب و حفظ شخصیت و کرامت مددجویان، یاری رسان آنان بود تا زمینه بازگشت آنان به جامعه فراهم شود.

استادی بر شناسایی خانواده زندانیان نیازمند و آسیب پذیر نیز تاکید کرد و بیان داشت: باید با راهکارهای قانونی و بهره گیری از ظرفیت خیران برای رفع مشکلات خانواده زندانیان نیازمند تلاش کرد.

وی گفت: نباید خانواده زندانیان نیازمند را فراموش کرد و با سرکشی از آنان به خصوص در ایام عید در جهت کاهش آسیب های اجتماعی حرکت کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بر ارتقاء امنیت در زندان ها هم تاکید و تصریح کرد: باید همیشه منتظر حوادث غیرمترقبه در زندان بود و مقابله با این حوادث نیازمند آمادگی و تمهیدات ویژه است.

استادی اظهار داشت: باید نقاط آسیب پذیر زندان را شناسایی و از بروز بحران پیشگیری کرد.

وی به تعطیلات نوروز نیز اشاره کرد و افزود: باید بازرسی ها را افزایش داد، از ورود اشیاء ممنوعه به زندان جلوگیری کرد و با هوشیاری کامل به استقبال سال نو رفت.

استادی برتوجه بیشتر به سربازان وظیفه تاکید کرد و گفت: توجه به روحیه سربازان و ایجاد انگیزه در آنان، امنیت زندان ها را ارتقاء می دهد.

اجرای هدفمند برنامه های قرآنی، پیگیری تاسیسات قضایی برای مددجویانی که مورد اصلاح قرار می گیرند ، رعایت اخلاق حرفه ای در کار، پیگیری تفاهم نامه ها با سایر دستگاهها و صرفه جویی در هزینه ها از دیگر تاکیدات مدیرکل زندان های استان در آخرین جلسه شورای اداری در سال ۹۶ بود.

استادی در پایان پیشاپیش سال نو را به همه کارکنان تبریک گفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*