اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: اجرای برنامه های آموزشی در زندان ها، نیازمند همراهی و همکاری مددجویان است

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: توانمند و قانونمند کردن مددجویان همواره یکی از دغدغه های نظام زندانبانی است و این مهم جز با همراهی و همکاری خود آنان حاصل نمی شود.

علی استادی در دوره آموزشی روسای اندرزگاههای استان های کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان که در بندرعباس در حال برگزاری است افزود: اگر مددجویان جذب برنامه های زندانبانی نشوند، تضمینی برای اجرای موفق این کارها نخواهد بود.

وی به نقش بسیار تاثیر گذار روسای اندرزگاهها بر اجرای دقیق برنامه های اصلاحی و تربیتی اشاره کرد و اظهار داشت: اصلاح وتربیت زندانیان از مهمترین اهداف زندانبانی اسلامی است و همه کارکنان به خصوص روسای اندرزگاهها نقش تاثیر گذاری در بازسازی و اصلاح شخصیت مجرمانه مددجویان دارند.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: روسای اندرزگاهها باید از همه امور اصلاحی و تربیتی آگاهی داشته باشند تا بتوانند بهترین اقدامات را در جهت اصلاح رفتارهای هنجار شکنانه مددجویان انجام دهند.

استادی گفت: باید اعتقادات دینی و مذهبی مددجویان را تقویت و با ایجاد تغییرات اساسی در رفتار و شخصیت آنها، زمینه بازگشت آبرومندانه  مددجویان را به جامعه فراهم کرد.

وی افزود: فرایند اصلاح و تربیت بر روی افرادی که تهدیدی برای امنیت جامعه هستند کار چندان ساده ای نیست اما با ارتقاء دانش، بالا بردن سطح معلومات و بهره گیری از تجربیات دیگران می‌توان، کارهای سخت و انجام نشدنی را شدنی کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان به نقش آموزش در پیشرفت کاری اشاره و بیان داشت: انسان در هر مرحله ای از زندگی نیازمند آموزش و یادگیری است و شاه کلید موفقیت آموزش و آگاهی است.

استادی گفت: زندانبانی کار بسیار سختی است و به همین دلیل باید کارکنان آستانه تحمل خود را بالا ببرند و با صبر و بردباری مددجویان را برای ورود آبرومندانه به جامعه آماده کنند.

گفتنی است دوره آموزشی عملی آشنایی با مراکز اقدامات تامینی و تربیتی ویژه روسای اندرزگاههای استان های کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان به مدت سه روز در بندرعباس برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*