اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: اعتقادات دینی و مذهبی زندانیان را باید ترمیم و تقویت کرد

مدیرکل زندان های هرمزگان بر ترمیم و تقویت اعتقادات دینی و مذهبی مددجویان تاکید کرد و گفت: پرورش اعتقادات و ارزش های دینی و مذهبی در اصلاح رفتارهای هنجار شکنانه مددجویان بسیار تاثیر گذار است و باید این فعالیت ها در اولویت برنامه های آموزشی زندان ها قرار گیرد.

علی استادی در گردهمایی روسای اندرزگاههای زندان های استان در بندرعباس افزود: اصلاح وتربیت زندانیان از مهمترین اهداف زندانبانی اسلامی است و همه کارکنان به خصوص روسای اندرزگاهها نقش تاثیر گذاری در بازسازی و اصلاح شخصیت مجرمانه مددجویان دارند.

وی بیان داشت: رییس اندرزگاه باید به طور مداوم  پیگیر امور زندانیان باشد و از همه امور اصلاحی و تربیتی مطلع باشد.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: روسای اندرزگاهها باید از وضع جسمی و روحی تک تک مددجویان آگاهی داشته باشد و وضعیت آنان به طور مداوم کنترل شود.

استادی ادامه داد: باید با حفظ حریم های قانونی به مددجویان نزدیک شد و مشکلات فردی و خانوادگی آنان را پیگیری و برطرف کرد.

وی بر گسترش آموزش های شغلی و مهارت های اساسی زندگی در زندان ها تاکید کرد و گفت: اصلاح و تربیت مددجویان بعد از آزادی هم باید دنبال شود و با معرفی به مرکز امور خدمات اجتماعی، زمینه ای مناسب برای توانمند سازی آنان فراهم کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان افزود: همه اندرزگاههای استان بر اساس شاخص هایی که تعریف شده مورد ارزیابی قرار می گیرند و روسای اندرزگاههای برتر تشویق می شوند.

استادی با بیان اینکه اصلاح و تربیت افراد هنجار شکن کاری سخت و دشوار است گفت: کارکنان باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند و با صبر و بردباری مددجویان را برای ورود آبرومندانه به جامعه آماده کنند.

در ادامه این جلسه هم روسای اندرزگاهها به ارائه نظرات و پیشنهادات خود برای ارتقا فعالیت های زندانبانی در زندان های استان پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*