اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: افزایش جمعیت کیفری مانعی بر اجرای دقیق برنامه های اصلاحی و تربیتی است

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: تلاش های زیادی برای باز اجتماعی کردن مددجویان در زندان ها می شود اما افزایش جمعیت کیفری مانعی بزرگ بر اجرای دقیق و هدفمند برنامه های اصلاحی و تربیتی است.

علی استادی در بازدید از بازداشتگاه پارسیان افزود: در قانون ظرفیت های خوبی برای کاهش جمعیت کیفری پیش بینی شده و باید با بهره گیری از ظرفیت های قانونی به سمت حبس زدایی حرکت کرد.

وی بیان داشت: زندان تنها محلی برای نگه داری مجرمان نیست، بلکه با اقدام های اصلاحی و تربیتی، زمینه ورود مثبت زندانیان به جامعه فراهم می شود.

مدیرکل زندان های هرمزگان در دیدار چهره به چهره با مددجویان، بر حضور آنان در برنامه های اصلاحی و تربیتی به خصوص درانجام فرائض دینی و فعالیت های قرآنی هم تاکید و تصریح کرد: تربیت معنوی و دینی راهی روشن برای سعادت و دوری از هرگونه بزه و اعمال خلاف قانون است.

استادی در این بازدید به طور جداگانه با سربازان وظیفه و کارکنان بازداشتگاه پارسیان هم دیدار و ضمن بررسی مشکلات و درخواست های آنان برتقویت نظم و امنیت و اجرای هدفمند برنامه های فرهنگی و تربیتی تاکید کرد.

علی کمالی رئیس بازداشتگاه پارسیان هم ضمن قدردانی از حضور مدیرکل در بازداشتگاه، به ارائه گزارشی از  فعالیت های اصلاحی و تربیتی برای مددجویان و برنامه های فرهنگی و ورزشی برای کارکنان و سربازان وظیفه پرداخت.

گفتنی است در این بازدید عباس لقمانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و براری رئیس حفاظت اطلاعات زندان های استان مدیرکل را همراهی می کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*