اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: اقدامات پیشگیرانه بهترین راه حل برای کاهش آسیب های اجتماعی است

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: بهترین روش برای کاهش آسیب های اجتماعی، آموزش همگانی و اقدامات پیشگیرانه است.

علی استادی در نشست تخصصی اجرای برنامه های کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ویژه خانواده زندانیان افزود: باید با برنامه های علمی و مدون و نگاه عمیق به آسیب های اجتماعی، در جهت قانونمند و اخلاق مدار کردن اقشار مختلف جامعه گام برداشت.

وی بیان داشت: آسیب های اجتماعی قابل پیشگیری است و باید با بهره گیری از ابزارهای مناسب، انضباط اجتماعی را در جامعه نهادینه کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: خانواده زندانیان از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و باید با بهره گیری از سیاست های اجتماعی مناسب از انحراف آنان پیشگیری کرد.

استادی بر توانمند سازی و خودکفایی خانواده زندانیان تاکید کرد و گفت: با فراهم کردن زمینه کسب و کار مناسب برای خانواده زندانیان نیازمند، می توان شاهد کاهش آسیب در این خانواده ها بود.

وی بر رسیدگی دقیق و سریع به مشکلات خانواده زندانیان نیازمند تاکید کرد و خواستار تدوین و ارائه بسته های حمایتی از این خانواده ها شد.

عباس لقمانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان هم بیان داشت: خودکفا کردن خانواده زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنان هم می تواند منجر به کاهش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در جامعه شود.

نوید قنواتی رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان هم آمادگی این مرکز را برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به خانواده زندانیان نیازمند اعلام کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*