اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: امنیت جامعه با نگهداری مطلوب زندانیان ارتقاء می یابد

مدیرکل زندان های هرمزگان با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان دیدار و در خصوص مشکلات مالی زندان ها گفتگو کرد.

مصطفی کیشانی گفت: زندانبانی از مشاغل بسیار حساس است و باید توجه ویژه ای به زندان ها و کارکنان شاغل در زندان ها شود.

وی افزود: باید امکانات و تجهیزات مناسبی در بخش های مختلف از جمله رفاهی، بهداشتی و درمانی و ورزشی در زندان ها فراهم شود تا مورد بهره برداری جامعه هدف قرار گیرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: زندان ها با نگهداری افراد هنجارشکن، بخشی از امنیت جامعه را تامین می کنند و برای باز اجتماعی کردن آنها نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه ای است.

کیشانی اظهار داشت: اقدامات گسترده ای برای اصلاح و تربیت زندانیان در زندان های استان انجام می شود اما اعتبارات موجود هیچ تناسبی با فعالیت های انجام شده ندارد.

وی گفت: با توجه به رطوبت و شرجی هوای هرمزگان، فرسودگی ساختمان ها بسیار سریع تر از سایر استان ها اتفاق می افتد و باید در این زمینه هم برای ایجاد فضای فیزیکی مناسب در زندان ها، اعتبارات ویژه ای تخصیص یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان هم با بیان اینکه شرایط کاری در زندان ها بسیار سخت است افزود: شرایط ویژه ای در زندان ها حاکم است و کار در زندان قابل مقایسه با سایر دستگاههای اجرایی نیست و به همین دلیل مسائل زندان ها به طور ویژه پیگیری می شود.

صالح دریانورد افزود: هرچند اعتبارات استانی بسیار محدود است اما برای رفع مشکلات مالی زندان ها از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*