اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: باتوجه به نیاز بازار کار به مددجویان آموزش داده شود

مدیرکل زندان های هرمزگان بر نیازسنجی و شناسایی پتانسیل و ظرفیت های بازار کار تاکید کرد و گفت: باید باتوجه به نیاز بازار کار، به مددجویان آموزش های شفلی داده شود.

علی استادی در کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان افزود: در بخش های کشاورزی و آبزی پروری، هرمزگان ظرفیت های بسیار خوبی دارد و باید با برنامه ریزی مناسب و شناسایی استعدادهای مددجویان، زمینه را برای آموزش آنان فراهم کرد.

وی بیان داشت: باید از ظرفیت های استان برای اشتغال و حرفه آموزی مددجویان استفاده و آنان را برای ورود به بازار کار آماده کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بر آموزش رشته های کوتاه مدت در زندان ها تاکید و تصریح کرد: باید با تعامل مناسب با مراکز فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و صنایع دستی، رشته هایی را آموزش داد که کاربرد زیادی داشته باشند و مدت زمان آموزش هم کوتاه باشد.

استادی خواستار برگزاری دوره های فنی و حرفه ای برای سربازان وظیفه هم شد و گفت: سربازان در طول مدت خدمت باید تحت آموزش مهارت های شغلی قرار بگیرند تا زمینه ای مناسب برای ورود آنان به بازار کار مهیا شود.

وی افزود: امسال سهم زندان های هرمزگان برای ایجاد اشتغال ۷۵۷ و آموزش مهارت های شغلی یک هزارو ۵۱۴ نفر است.

مدیرکل زندان های هرمزگان اظهار داشت: با توجه به زیرساختی که در زندان های استان فراهم شده، دستیابی به اهداف پیش بینی شده دور از دسترس نخواهد بود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*