اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: باید از همه ظرفیت ها برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استفاده کرد

دومین جلسه هیئت امناء ستاددیه  با حضور دادستان بندرعباس، مدیر کل زندان ها، مدیرکل کمیته امداد، رییس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران برخی از بانک های استان برگزار شد.

  مدیرکل زندان ها و نائب رئیس هئیت امناء ستاددیه هرمزگان در این نشست از اهمیت کمک به دیگران و بخشندگی در این ماه مبارک گفت و افزود: گرفتن دست نیازمندان جزیی از فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی است و باید در این مسیر تلاش بیشتری کرد.

علی استادی افزود: زندانیان دیه و جرائم غیر عمد مجرم نیستند و باید از همه ظرفیت ها برای آزادی این افراد از زندان استفاده کرد.

وی از آثار اجتماعی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد گفت و تصریح کرد: در نبود سرپرست، بیشترین آسیب به خانواده آنان وارد می شود و از لحاظ موقعیت اجتماعی و اقتصادی در شرایط بسیار بدی به سر می برند.

مدیرکل زندان های هرمزگان بیان داشت: هم اکنون ۸۳ زندانی دیه و جرائم غیر عمد با بدهی ۸ میلیاردو ۸۰۰ میلیون تومان در زندان های استان تحمل حبس می کنند که در این ماه مبارک نگاهشان به دستان پرسخاوت خیران و نیکوکاران است.

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان هم گفت: در ماه مبارک رمضان برگزاری ۱۵ جشن گلریزان پیش بینی شده که تاکنون در شهرستان های پارسیان، خمیر، سیریک و بخش رودخانه برگزار شده است.

احمد مرادی نژاد افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون نیز خیران حدود ۳ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

وی بیان داشت: جشن گلریزان در شهرستان های قشم و میناب هم شنبه ۲۸ اردیبهشت و در مرکز استان دوشنبه ۳۰ اردیبهشت برگزار می شود.

 گفتنی است در این نشست پرونده ۸ نفر از مددجویان با بدهی ۱۲ میلیارد ریال بررسی که زمینه آزادی همه آنان فراهم شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*