اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: برای کاهش جرائم باید از بروز آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی، موجب کاهش جرائم در جامعه می شود.

علی استادی در نشستی با مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان افزود: عوامل متعددی در بروز آسیب های اجتماعی موثرند و در مرحله نخست باید این عوامل را شناسایی و با برنامه ریزی صحیح و اصولی در جهت کاهش و کنترل آن حرکت کرد.

وی بیان داشت: اگر اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی جدی گرفته نشود، ارزش ها و هنجارهای جامعه دچار خدشه خواهد شد و نتیجه آن چیزی جز افزایش جرائم و جمعیت کیفری نخواهد بود.

مدیرکل زندان های هرمزگان ادامه داد: باید با اجرای برنامه های علمی و متنوع، سطح آگاهی های عموم مردم به خصوص قشر جوان و نوجوان را بالا برد تا از مسیر زندگی سالم خارج نشوند.

استادی به خانواده زندانیان اشاره کرد و گفت: خیلی از زندانیان از خانواده های آسیب دیده و نیازمند هستند و می طلبد این افراد تحت حمایت های ویژه قرار گیرند.

وی تصریح کرد: حمایت های مادی، معنوی و فرهنگی از خانواده زندانیان نیازمند، به محکم تر شدن پیوند خانواده ها کمک می کند و از آسیب های اجتماعی نیز مصون می مانند.

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: اعتبارت محدود زندان ها تنها جوابگوی برطرف کردن نیازهای اولیه زندانیان است و باید سایر دستگاهها با ورود در این بخش از خانواده زندانیان نیازمند حمایت کنند.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان هم گفت: باید سلامت اجتماعی افراد به خصوص بانوان را در جامعه ارتقاء داد تا منجر به کاهش آسیب های اجتماعی شود.

نازنین شیبانی کمک به خانواده زندانیان نیازمند را بسیار مهم برشمرد و افزود: اگر به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی هستیم، حمایت از خانواده زندانیان نیازمند بسیار لازم و ضروری است و می طلبد که همه نهاد های حمایتی این افراد را تحت پوشش قرار دهند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*