اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: برنامه های فرهنگی باید هدفمند و اثرگذار باشد

مدیرکل زندان های هرمزگان به همراه روسای ستادی اداره کل در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس حضور یافت و از نزدیک اقدامات انجام شده در این مرکز را بررسی کرد.

مصطفی کیشانی ابتدا از قسمت های مختلف کانون بازدید کرد و سپس در جمع مددجویان حضور یافت و با آنان گفتگو کرد.

وی گفت: کانون اصلاح و تربیت محلی برای آموزش و یادگیری است و باید از این فرصت برای بهتر شدن رفتار و اخلاق و حضوری موثر در اجتماع استفاده کرد.

مدیرکل زندان های استان تصریح کرد: ابتدا باید هر فردی به خود متعهد باشد و در مسیر صحیح و اصولی گام بردارد و با ترسیم هدفی مشخص به سمت کمال و سعادت حرکت کند.

کیشانی افزود: مددجویان باید با جدیت در کلاس های آموزشی کانون شرکت کنند و با تقویت قوای ذهنی، جسمی و اجتماعی خود  آماده ورود به جامعه و مسئولیت پذیری باشند.

مدیرکل زندان های استان بیان داشت: فضای فیزیکی بسیار خوبی در کانون ایجاد شده و ابتدا باید خود مددجویان از این فضا و امکانات فراهم شده مراقبت و در حفظ و نگهداری آن تلاش کنند.

کیشانی سپس در نشستی با کارکنان کانون اصلاح و تربیت بندرعباس بر اجرای برنامه های خلاقانه در این مرکز تاکید کرد و گفت: مددجویان کانون در سنین بسیار حساسی هستند و باید برنامه هایی را اجرا کرد که با روحیه آنان سازگار باشد.

وی افزود: اجرای برنامه های فرهنگی باید هدفمند و اثرگذار باشد و زمینه جذب همه مددجویان را در این فعالیت ها فراهم کند.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: باید با تعامل با سازمان هایی مثل تبلیغات اسلامی، اوقاف و حوزه های علیمه  برنامه های فرهنگی، دینی و مذهبی را تقویت کرد و با بهره گیری مناسب از کارشناسان اهل فن، مددجویان را با هنجارهای اجتماع سازگار کرد.

کیشانی همچنین بر بهره گیری بیشتر از ظرفیت خیران تاکید کرد و گفت: نیکوکاران از سرمایه های عظیم جامعه هستند و باید از این ظرفیت برای کمک به مددجویان و فراهم کردن امکانات مناسب رفاهی در کانون استفاده کرد.

وی خواستار پیگیری و رسیدگی ویژه به پرونده های مددجویان کانون هم شد و اظهار داشت: باید مددکاران تلاش خود را دو چندان کنند و با تعامل مناسب با مراجع قضایی زمینه آزادی مددجویان را فراهم کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*