اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: بهره گیری از تاسیسات نوین قضایی، جمعیت کیفری زندان ها را کاهش می دهد

مدیر کل زندان های هرمزگان به همراه دادستان مرکز استان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.

علی استادی با تقدیر از حضور مستمر و هفتگی مسئولین قضایی در زندان ها بویژه زندان مرکزی بندرعباس گفت: بهره گیری از تاسیسات نوین قضایی، موجب کاهش جمعیت کیفری زندان ها می شود.

وی به فرایند پذیرش زندانیان اشاره کرد و افزود: مددجویان در زمان حضور در زندان خدمات متنوعی در بخش های بهداشت و درمان، مددکاری، قضایی، فرهنگی و آموزشی و ورزشی دریافت می کنند.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: همه این خدمات با تلاش کارکنان زندان ها و با هدف ارتقاء سطح سلامت مددجویان و بازاجتماعی کردن آنان انجام می شود.

دادستان بندرعباس هم در این بازدید با حضور در تعدادی از اندرزگاه های داخلی با مددجویان دیدار و گفتگو کرد و مسائل قضایی آنها را مورد بررسی قرار داد .

ابوالفتح ابوالهادی همچنین با حضور در اندرزگاه زندانیان جدید الورود ضمن گفتگو با آنها در جریان نحوه پذیرش و خدمات رسانی به زندانیان ورودی قرار گرفت .

وی کاهش ورودی زندان ها را از اولویت های سیستم قضایی برشمرد و اظهار داشت: کنترل ورودی زندان ها گام اول و اصلی در کاهش جمعیت کیفری زندان هاست .

دادستان بندرعباس افزود: همکاران قضایی ما در کلیه محاکم تلاش می کنند حبس را از اولویت احکام و مجازات های خود خارج کنند و از مجازات های جایگزین حبس بهره بیشتری ببرند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*