اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: جرائم مرتبط با مواد مخدر بالاترین جمعیت کیفری زندان های هرمزگان است

مدیرکل زندان های هرمزگان با دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان دیدار و در خصوص همکاری های متقابل گفتگو کرد.

علی استادی گفت: جرائم مرتبط با موادمخدر بالاترین جمعیت کیفری زندان های استان است و می طلبد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همکاری ویژه ای برای نگهداری و اصلاح و تربیت این مددجویان با زندان ها داشته باشد.

وی بیان داشت: هزینه نگهداری زندانیان به خصوص مددجویان مرتبط به مواد مخدر بسیار بالا است و باید در تامین هزینه ها برای بازپروری این افراد، همکاری ویژه ای با زندان ها شود.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: درمان نگهدارنده با متادون یکی از روش های ترک اعتیاد مددجویان در زندان ها است که بسیار هزینه بر است و اعتبارات زندان ها استان هم به تنهایی جوابگو نیست، هرچند که تاکنون متادون مورد نیاز زندان ها تامین شده است.

استادی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، برای ترک اعتیاد مددجویان به سمت درمان های غیر دارویی حرکت شده و استقبال خوبی هم از این طرح شده است.

وی افزود: مددجویان به صورت خودجوش در این طرح شرکت کرده و مصرف متادون خود را نیز کاهش داده اند و و نیاز است همه ارگان ها با تعامل و همکاری  در بازگشت پایدار این افراد  به جامعه مشارکت کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان هم از اقدامات انجام شده در جهت بازپروری مددجویان در زندان های استان قدردانی کرد و بیان داشت: تدابیر به کار گرفته شده در زندان های استان برای ترک اعتیاد مددجویان بسیار ارزشمند است.

ابراهیم فرهادی نیا گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان آماده هرگونه همکاری برای توسعه و تقویت این برنامه ها در زندان ها است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*