اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان خبر داد: اجرای حدود ۷ هزار ختم قرآن به مناسبت ماه مبارک رمضان در زندان های هرمزگان

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده حدود ۷ هزار ختم قرآن تا پایان ماه مبارک رمضان در زندان های استان انجام می شود.

علی استادی در نشست شورای فرهنگی زندان های استان،  ماه رمضان را فرصتی مناسب برای تقویت باورها وارزش های دینی مددجویان عنوان کرد و افزود: در این ماه مبارک هیچ چیز باارزش تر از انس گرفتن با آیات الهی نیست.

وی به اشاره به اینکه یکی از برنامه های اصلاحی وتربیتی در زندان های استان آموزش قرآن کریم واحکام دین است، بیان داشت: آموزش قرآن بهترین ومناسب ترین روش برای تزکیه نفس واصلاح وتربیت مددجویان است واین مهم با جدیت در زندان های استان دنبال می شود.

مدیرکل زندان های استان تصریح کرد: با راه اندازی اندرزگاه قرآنی در زندان بندرعباس، مددجویان زیادی تحت آموزش قرار گرفته اند و تا پایان سال پیش بینی می شود حدود ۲۰۰ نفر موفق به حفظ جزء سی ام قرآن کریم شوند.

استادی گفت: باید با برنامه ریزی مناسب، آموزش های قرآنی در بین سربازان را نیز گسترش داد و با ارائه راهکارههای مناسب وآموزش های مدون وصحیح، اخلاق وفرهنگ قرآنی را در آنان نهادینه کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بر آموزش نماز به صورت فرد به فرد هم در زندان ها تاکید کرد و افزود: دور بودن از آموزه های دینی، مشکلات و معضلات عمده فرهنگی و اجتماعی در پی خواهد داشت و باید این آموزش ها به صورت گسترده و مداوم در زندان ها انجام شود.

استادی در پایان خواستار اجرای به موقع برنامه های فرهنگی طبق تقویم سازمانی شد و گفت: گزارش اجرای این برنامه ها هم باید به سازمان ارسال شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*