اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان خبر داد: کاهش ۳ درصدی جمعیت کیفری در زندان های هرمزگان

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: در چهار ماه نخست امسال، جمعیت کیفری در زندان های استان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود سه درصد کاهش دارد.

علی استادی با اشاره به اینکه کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانیان یکی از مهمترین اولویت های دهگانه سازمان است افزود: تعامل بسییار خوبی با قضات برقرار شده و با سازو کارهای قانونی و بهره گیری از همه ظرفیت ها به زودی شاهد کاهش بیش از پیش جمعیت کیفری در زندان های استان خواهیم بود.

وی بیان داشت: قضات به طور مستمر از زندان ها بازدید می کنند و بررسی مجدد پرونده و درخواست های زندانیان و برطرف کردن مسائل قضایی آنان با هدف کاهش جمعیت کیفری در دستور کار آنان است و نتیجه همه این اقدامات افزایش خروجی ها از زندان های استان خواهد بود.

مدیرکل زندان های استان تصریح کرد: با اقدامات قانونی که در حال انجام است و جدیتی که مجموعه قضایی استان دارد، بخش عمده ای از جمعیت کیفری زندان ها کاهش می یابد.

استادی گفت: در قانون ظرفیت های خوبی برای کاهش جمعیت کیفری پیش بینی شده و باید با بهره گیری از این ظرفیت ها به سمت حبس زدایی حرکت کرد.

وی افزود: تراکم جمعیت کیفری یکی از عمده ترین آسیب ها در زندان ها است و کاهش هدفمند جمعیت کیفری می تواند کیفیت برنامه های اصلاحی و تربیتی را نیز افزایش دهد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*