اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: زندانیان مهریه ای که تمکن مالی ندارند آزاد می شوند

مدیرکل زندان های هرمزگان بر تعیین تکلیف زندانیان مهریه تاکید کرد و گفت: زندانیان مهریه ای که تمکن مالی ندارند باید آزاد شوند.

علی استادی در نشست شورای اداری زندان های هرمزگان که به میزبانی اردوگاه رودان برگزار شد، به دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر بازنگری پرونده زندانیان مهریه اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۱۳زندانی با جرم صرفا مهریه در زندان های استان تحمل کیفر می کنند که  در صورت نداشتن تمکن مالی باید هر چه سریعتر زمینه آزادی آنان فراهم شود.

وی بر کاهش جمعیت کیفری زندان های استان تاکید کرد و بیان داشت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از اولویت های نظام قضایی است و باید این مهم با تعامل خوب و سازنده با مراجع قضایی استان عملیاتی شود.

مدیرکل زندان های استان با بیان اینکه تاسیسات قضایی پیش بینی شده در قانون یکی از اصلی ترین راه های کاهش جمعیت کیفری زندان ها است افزود: به محض اینکه مددجویان به حد نصاب های لازم جهت برخورداری از این تاسیسات قضایی رسیدند باید از این تسهیلات بهره مند شوند.

استادی تصریح کرد: یکی از اثار سوء زندانی شدن افراد، از هم پاشیدگی بنیان خانواده است و باید مجازات حبس به حداقل برسد.

وی بر انتقال مددجویان هم به محل سکونتشان تاکید کرد و گفت: در راستای تکریم ارباب رجوع و رفاه حال خانواده ها، باید ضمن هماهنگی با مراجع قضایی، مددجویان در کوتاه ترین زمان ممکن به محل سکونتشان منتقل شوند.

مدیرکل زندان های هرمزگان اظهار داشت: زندانیانی هم که دارای بیماری خاص هستند باید با تایید پزشکی قانونی و مراجع قضایی از زندان آزاد شوند.

استادی بر آموزش کارکنان، سربازان وظیفه و مددجویان هم تاکید کرد و ادامه داد: اصلاح وتربیت از مهمترین اهداف زندانبانی اسلامی است و این مهم با آموزش های بروز و تخصصی محقق می شود.

وی گفت: وضعیت سربازان وظیفه نیز باید به طور ویژه پیگیری و آموزش های متناسب با نیاز آنان از جمله مهارت های شغلی، مهارت های اساسی زندگی و فرهنگی و عقیدتی برنامه ریزی و اجرا شود.

مدیرکل زندان های هرمزگان بر خرید لوازم و کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب تاکید کرد و افزود: اسناد مالی هم باید شفاف و به موقع جهت بررسی به اداره کل ارسال شود.

استادی در ادامه به ارتقاء نظم و امنیت، تجهیز نماز خانه ها، اطلاع رسانی مناسب از فعالیت های انجام شده، نظارت مستقیم بر فروشگاههای زندان و اجرای برنامه های قرآنی در همه زندان های استان تاکید کرد.

در این نشست روسای ستادی و زندان های استان هم به ارائه عملکرد و برخی مشکلات پیش رو را پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*