اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: مددجویان را باید از بدو ورود تحت پوشش برنامه های فرهنگی قرار داد

مدیرکل زندان های هرمزگان بر پویایی برنامه های فرهنگی در زندان ها تاکید کرد و گفت: زندانیان را باید از بدو ورود تحت پوشش برنامه های فرهنگی قرار داد.

علی استادی در نشستی با ائمه جماعات و مسئولین واحدهای فرهنگی زندان های استان افزود: آموزش های فرهنگی مهمترین رکن برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها است که باید با بهرگیری از راهکارههای علمی وعملی وآموزش صحیح به سمت اصلاح و تربیت مطلوب مددجویان حرکت کرد.

وی با بیان اینکه فقر فرهنگی در ارتکاب جرم بی تاثیر نیست گفت: باید سطح آگاهی و فرهنگ مددجویان را در زندان ها ارتقاء داد و آنان را به مهارت های شغلی و زندگی تجهیز کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بر تقویت و آموزش آموزه های دینی ومذهبی در زندان ها تاکید کرد و بیان داشت: باید روحیه معنوی زندانیان را تقویت کرد چرا که این مهم در ارتکاب جرم مجدد بسیار بازدارنده است.

استادی با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم افزود: باید با برنامه ریزی مناسب به استقبال ماه میهمانی خدا رفت و از این فصت گرانقدر برای خودسازی و اصلاح شخصیت مددجویان به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی بر تمرکز برنامه ها بر فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضات تاکید و تصریح کرد: خیلی از بد اخلاقی های امروز جامعه نشانه دور بودن از فرهنگ قرآنی است و باید با سرمایه گذاری در این بخش مددجویان را برای ورود آبرومندانه به جامعه آماده کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان همچنین خواستار استفاده از ظرفیت نهادهایی مثل اوقاف، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و بسیج برای اصلاح و تربیت مددجویان شد.

در پایان این نشست هم مسئولان واحدهای فرهنگی مسائل مختلف حوزه کاری خود را با مدیرکل مطرح و در خصوص رفع مشکلات تبادل نظر کردند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*