اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: منابع انسانی کارآمد، شاخص های اداری را ارتقاء می دهند

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: میزان موفقیت یک دستگاه به منابع انسانی کارآمد وابسته است، چرا که بهبود میزان کارآیی و اثربخشی آنان، ارتقاء شاخص های اداری را به همراه خواهد داشت.

علی استادی در آخرین جلسه شورای اداری زندان های هرمزگان در سال ۹۷ افزود: کارکنان باید مسئولیت پذیر و پاسخگو باشند و چالش ها  را به فرصت تبدیل کنند.

وی بر بهره گیری از همه ظرفیت های کارکنان برای پیشبرد امور تاکید کرد و اظهار داشت:  باید با تعامل و همفکری کیفیت کار را ارتقاء و توانمندی و شایستگی را ملاک قضاوت کارکنان قرار داد.

مدیرکل زندان های هرمزگان خواستار ارتقاء دانش و مهارت  کارکنان شد و گفت: آموزش جزء نیاز های اساسی کارکنان است و هرکسی در هر سطح و جایگاهی نیاز به آموزش دارد و یکی از اولویت ها و برنامه های سال آینده، تقویت آموزش های شغلی کارکنان است.

استادی بر اجرای برنامه های متنوع از قبیل اردوهای تفریحی و فعالیت های فرهنگی و ورزشی برای تقویت روحیه کارکنان هم تاکید و تصریح کرد: میزان اثربخشی و کارآیی کارکنان به روحیه آنان بستگی دارد و اجرای برنامه های نشاط آور کارکنان را برای انجام کارهای سخت آماده می کند.

وی در ادامه به برنامه های بهداشتی و درمانی در زندان ها اشاره کرد و افزود: مددجویان در همان بدو ورود به زندان، باید معاینه و بیماریابی شوند و مددجویان دچار بیماری های روحی و جسمی از همان ابتدا تحت درمان و مراقبت قرار گیرند.

 مدیرکل زندان های هرمزگان با بیان اینکه برای ترک اعتیاد مددجویان برنامه های خوبی در زندان های استان در حال اجرا است گفت: درمان های دارویی به تنهایی فرایند بهبود معتادان را کامل نمی کند و با تلاش گروههای ان ای(NA) بیش از ۵۰۰ مددجو مصرف متادون را ترک کردندو به سمت رهایی از اعتیاد گام برداشتند.

استادی به آموزش های فرهنگی و عقیدتی در زندان ها هم اشاره کرد و افزود: تحکیم مبانی اعتقادی و تقویت انگیزه های معنوی مددجویان، زمینه را برای اصلاح و تربیت مطلوب آنان فراهم می کند و باید این برنامه ها توسعه یابد.

وی اظهار داشت: راه اندازی اندرزگاه قرآن و عترت در زندان ها تاثیر بسیار خوبی در جذب مددجویان داشته به گونه ای که ۲۲۷ مددجو موفق به حفظ از یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم شدند.

مدیرکل زندان های هرمزگان به عملکرد بسیار خوب فعالیت های فنی و حرفه ای و آموزش های شغلی در زندان ها هم اشاره کرد و گفت: در طول سال ۹۷ بیش از ۱۰۰ دوره فنی و حرفه ای در زندان های استان برگزار شد و بیش از ۳ هزار مددجو هم تحت آموزش قرار گرفتند که ۲ هزارو ۴۸۲ گواهینامه مهارت های شغلی هم صادر شد.

استادی تصریح کرد: در سال ۹۷ آموزش شغلی به سربازان وظیفه هم با جدیت دنبال شد  به گونه ای که بیش از ۶۰۰ نفر از سربازان وظیفه در ۳۲ دوره شرکت کردند که ۵۵۶ نفر آنان موفق به کسب گواهینامه مهارت های شدند.

وی به رسیدگی و مراقبت از سربازان وظیفه هم تاکید کرد و افزود: بخشی از امنیت زندان ها بر دوش سربازان وظیفه است و باید از آنان مراقبت نمود تا به سلامت خدمت سربازی را به پایان برسانند.

مدیرکل زندان های استان به ارتقاء امنیت در زندان ها در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز هم اشاره کرد و گفت: باید با هوشیاری و بازرسی های دقیق از بروز مشکلات حادثه ساز پیشگیری کرد.

استادی خواستار ارسال به موقع اسناد مالی به اداره کل شد و افزود: اسناد مالی باید شفاف و بروز باشد وانضباط مالی در مجموعه نهادینه شود.

مدیرکل زندان های استان در پایان این نشست پیشاپیش سال نو را به همه کارکنان تبریک گفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*