اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: زندان محلی برای خودسازی، تغییر رفتار، اخلاق و افکار است

مدیرکل زندان های هرمزگان در ادامه بازدید از زندان های استان این بار به میناب رفت و با حضور در زندان این شهرستان از نزدیک نحوه ارائه خدمات دهی به زندانیان را بررسی کرد.

مصطفی کیشانی در این بازدید که تعدادی از روسای ستادی اداره کل وی را نیز همراهی می کردند، از قسمت های مختلف زندان میناب سرکشی و توصیه های لازم را نیز ارائه کرد.

وی در این بازدید که حدود چهار ساعت به طول انجامید درهمه اندرزگاه های زندان میناب حضور یافت و با زندانیان گفتگو کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان در گفتگو با زندانیان با بیان اینکه زندان فرصتی برای تغییر و خوب شدن اخلاق، رفتار و افکار است گفت: باید از این فرصت برای بازسازی درونی و حضوری شرافتمندانه در جامعه استفاده کرد.

کیشانی افزود: طبق روایات ائمه اطهار(ع)، بزرگترین دشمن انسان نفس او است که باید با خلوص نیت به تزکیه این نفس سرکش پرداخت و آن را رام کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: چشم و هم چشمی و زیاده خواهی نیز زندگی را به تباهی می کشد و خیلی از افرادی که هم اینک در زندان ها هستند به دلیل این است که قناعت را فراموش کرده اند.

کیشانی بیان داشت: قناعت بزرگترین سرمایه انسان است که موجب حرکت در مسیر صحیح زندگی می شود و از پیامدهای منفی چشم و هم چشمی پیشگیری می کند.

وی در ادامه به حضور مددجویان در دوره های مهارت آموزی تاکید کرد و گفت: افرادی که به دنبال شغل آبرومند بعد از آزادی از زندان هستند، بهتر است که آموزش های شغلی در زندان را فرا بگیرند.

مدیرکل زندان های هرمزگان در ادامه این بازدید، خانه هنر زندان میناب که محلی برای آموزش رشته های هنری است را افتتاح کرد.

کیشانی در دیداری جداگانه با کارکنان زندان میناب هم  بر پیگیری وضعیت قضایی زندانیان تاکید کرد و گفت: همه زندانیان باید از آخرین وضعیت قضایی خود آگاه باشند و همه این اقدامات هم مستند سازی شود.

وی افزود: مراجع قضایی شهرستان میناب با زندان همسو هستند و باید از این ظرفیت بسیار خوب برای رفع مسائل قضایی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری که از سیاست های کلان دستگاه قضا است استفاده کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان در ادامه بر جلوگیری از ورود اقلام ممنوعه به زندان تاکید کرد و بیان داشت: با ورود اقلام ممنوعه، امنیت زندان به مخاطره می افتد و باید با هوشیاری کامل و رعایت هشدارهای حفاظتی، امنیت زندان را ارتقاء داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*