اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: کار مددکار در سیستم زندانبانی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: مددکاری کار بسیار بزرگی است و در سیستم زندانبانی نیز از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

علی استادی در نشست تخصصی مددکاران اجتماعی زندان های هرمزگان افزود: مددکاران نقش کلیدی در کاهش جمعیت کیفری دارند و باید با حضوری موثر در اندرزگاهها نسبت به رفع مشکلات مددجویان تلاش کنند.

وی بیان داشت: باید جایگاه خدمات مددکاری را در سطح زندان های استان ارتقاء داد و فعالیت های آنان منجر به آرامش در زندان شود.

مدیرکل زندان های هرمزگان به آمار زندانیان بلاتکلیف اشاره و تصریح کرد: باید با پیگیری های مداوم و مستمر، این امار در سه ماه آینده کاهش یابد.

استادی گفت: زیرساخت های لازم برای کار مددکاری در زندان های استان فراهم است و باید همه اقدامات مددکاری مستند سازی و در سامانه سازمانی ثبت شود.

وی اظهار داشت: عملکرد همه مددکاران به طور مستمر پایش و ارزیابی می شود و باید با کار جهادی نسبت به رفع مشکلات مددجویان تلاش بیشتری کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان به فعالیت یکی از مددکاران زندان مرکزی بندرعباس اشاره کرد و گفت: این مددکار دهها بار پیگیر کسب رضایت از شکات یکی از اتباع بیگانه شد و در نهایت منجر به آزادی محکوم به قصاص نفس از زندان شد.

استادی افزود: باید این گونه فعالیت ها را توسعه داد و مدیریت زندان های استان همواره از آنان پشتیبانی می کند.

وی به زندانیان مهریه و جرائم غیرعمد هم اشاره کرد و بیان داشت: جای این گونه افراد در زندان نیست و باید از همه ظرفیت های قانونی برای ازادی این افراد استفاده کرد.

عباس لقمانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان هم بر آموزش های تخصصی مددکاران تاکید کرد گفت: مددکاران باید به فنون و علوم روز جهت خدمات دهی مطلوب به مددجویان مجهز شوند.

رییس اداره بازرسی زندان های استان هم افزود: مددکاران باید کار خود را بر اساس شرح وظایف و به درستی انجام دهند و همه این فعالیت ها هم مستند سازی شود.

مرادخانی افزود: کوتاهی هرکدام از کارکنان در انجام وظایف محوله موجب ایجاد آسیب به کل مجموعه می شود و این کار پذیرفتنی نیست و با این گونه افراد برخورد می شود.

در ادامه این نشست مددکاران هم به ارائه نقطه نظرات، مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*