اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: گروه صلح و سازش در همه زندان های استان تشکیل شده است

مدیرکل زندان های هرمزگان از تشکیل گروه صلح و سازش در همه زندان های استان خبر داد گفت: این گروه با استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف، ریش سفیدان ومتنفذین هر منطقه تلاش های زیادی برای اخذ رضایت از اولیاء دم کرده است.

علی استادی افزود: مددجویانی که در زندان های استان به جرم قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده اند، مدت بسیار زیادی است که در حبس به سر می برند و تشکیل این گروه کمک بسیار زیادی برای اخذ رضایت از شکات و اولیای دم می کند.

وی بیان داشت: مددجویانی که در مدت حبس در مسیر اصلاح و بازسازی قرار گرفته و رفتار خود را مطابق با هنجارهای جامعه تنظیم کرده اند، از مسیرهای قانونی برای گرفتن رضایت از شکات اقدام شده است.

مدیرکل زندان های استان تصریح کرد: از ۲۰ ماه گذشته تاکنون این اداره کل موفق به اخذ ۱۶ رضایت از اولیاء دم شده است.

استادی به آیه ۴۰ سوره شوری اشاره کرد و گفت: خداوند بزرگ در این ایه شریفه به ارزش بخشش و گذشت اشاره کرده اند که اجرا و پاداش فراوانی دارد.

وی به کار بزرگ اولیای دم در اخذ رضایت اشاره کرد و افزود: قصاص حق اولیای دم است اما این بزرگواران بخشش را انتخاب کردند تا ضمن نه گفتن به روحیه انتقام جویی، فرصتی مجدد به مددجویانی را بدهند که مورد اصلاح و بازسازی شخصیت قرار گرفته اند.

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: آخرین مورد رضایت به یازدهم شهریور بر می گردد که خانواده اولیای دم برای رضایت خداوند متعال و به حرمت ماه محرم از قصاص نفس گذشتند و مددجویی ۲۶ ساله از چوبه دار رهایی یافت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*