اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های هرمزگان: یک هزار و ۲۸۰ خانواده هرمزگانی تحت پوشش انجمن های حمایت از زندانیان هستند

مدیرکل زندان های هرمزگان با دادستان جدید بندرعباس دیدار و در خصوص حمایت های بیشتر از خانواده زندانیان نیازمند، بهره گیری از مجازات های جایگزین حبس و کاهش جمعیت کیفری زندان ها گفتگو کرد.

علی استادی انتصاب دادستان بندرعباس  را تبریک گفت و افزود: حضور قضات در زندان ها ضمن کمک به آرامش زندان، در کاهش جمعیت کیفری هم بسیار تاثیر گذار است.

وی بیان داشت: جایگاه بسیار خوبی در کاهش جمعیت کیفری در کشور داریم و امیدواریم این روند با بهره گیری از تاسیسات قضایی همچنان ادامه داشته باشد.

مدیرکل زندان های هرمزگان به حمایت های بیشتر از خانواده زندانیان نیازمند هم تاکید کرد و گفت: خانواده زندانیان نیازمند از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و اگر به دنبال پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی هستیم باید از این خانواده ها حمایت ویژه ای شود.

استادی تصریح کرد: یک هزار و ۲۸۰ خانواده هرمزگانی تحت پوشش انجمن های حمایت از زندانیان هستند و نیاز است نهادهای حمایتی به یاری این خانواده ها بشتابند.

وی اظهار داشت: کمک های محدود انجمن ها مشکلی از مشکلات خانواده زندانیان نیازمند را رفع نمی کند و باید زمینه حمایت بیشتر از خانواده زندانیان را فراهم کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان به مجازات های جایگزین حبس هم اشاره کرد و افزود: بهترین کمک به خانواده زندانیان، حضور سرپرست خانواده در کنار آنان است و با بهره گیری از مجازات های جایگزین حبس برای جرائمی که قانون پیش بینی کرده می تواند این مهم تحقق یابد.

دادستان بندرعباس هم بر توانمند سازی خانواده زندانیان نیازمند با بهره گیری از ظرفیت های قانونی تاکید کرد و گفت: باید ضمن رعایت کرامت انسانی خانواده مددجویان، به سمت توانمند کردن آنان حرکت کرد.

ابوالفتح ابوالهادی بیان داشت: با تدوین برنامه های سال آینده، بازدید قضات از زندان ها به خصوص زندان بندرعباس جهش قابل ملاحظه ای خواهد یافت که در کاهش جمعیت کیفری زندان ها بسیار تاثیر گذار است.

مدیرکل زندان های هرمزگان امروز همچنین با مدیرکل بازرسی استان هم دیدار و انتصاب وی را تبریک گفت.

رضا مختاری پیش از این معاون دادستان بندرعباس بود.

دیدار با مدیرکل بازرسی هرمزگان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*