اخبار کوتاه

مدیر کل بهداشت و درمان زندان های کشور: با اقدامات پیشگیرانه سطح سلامت زندانیان ارتقاء می یابد

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان ها در معیت استادی مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید و فعالیت های بهداشتی و درمانی این زندان را از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد.

دکتر مهرزاد تشکریان خواستار ارتقاء اقدامات پیشگیرانه در زندان ها شد و گفت: زندگی دسته جمعی در زندان ها می تواند زمینه ساز بروز برخی از بیماری ها شود که نیاز است با غربالگری و اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری ها جلوگیری کرد.

وی بیان داشت: باید آموزش مددجویان را جدی گرفت و سطح دانش آنان را نسبت به مسائل بهداشتی بالا برد تا سطح سلامت آنان نیز ارتقاء یابد.

مدیر کل بهداشت و درمان زندان های کشور افزود: راه اندازی مرکز جامع سلامت در زندان بندرعباس اقدامی شاخص و درخور تحسین است که در پیشگیری، درمان و کنترل بیماری های واگیر بسیار اثر گذار بوده است.

تشکریان تصریح کرد: اقداماتی که در حوزه بهداشت و درمان در زندان بندرعباس انجام شده، نقش تاثیرگذاری در ارتقاء سلامت مددجویان داشته است.

وی گفت: راه اندازی مرکز مشاوره و روان درمانی در زندان بندرعباس هم اقدامی مثبت است که نشان از توجه مدیریت زندان های استان به سلامت روانی مددجویان است.

 مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان ها با اشاره به اینکه کار در محیط زندان سخت و آسیب هایی را هم به همراه دارد، خواستار پایش مداوم سلامت کارکنان نیز شد.

علی استادی مدیر کل زندان های هرمزگان هم در این بازدید به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در زندان های استان پرداخت و گفت: رویکرد زندان های استان اقدامات پیشگیرانه، توسعه بهداشت عمومی و درمان بیماران در کوتاهترین زمان ممکن است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*