اخبار کوتاه

مدیر کل زندان‌های هرمزگان خبر داد: افزایش ۱۷۰ درصدی آموزش مهارت های شغلی در زندان های هرمزگان

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزارو ۵۰۰ مددجو در زندان های استان مهارت های شغلی را فرا گرفتند که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۱۷۰درصدی دارد.

علی استادی افزود: این مهارت‌ها در ۳ بخش فنی و حرفه‌ای، کشاورزی و صنایع دستی به مددجویان در زندان های استان آموزش داده شده است.

وی بیان داشت: در این مدت ۴۱ دوره مهارت های شغلی در زندان های استان برگزار شده که ۳۸ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است و یک هزارو ۱۶۲ مددجو نیز موفق به کسب گواهینامه مهارت های شغلی شدند.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: مددجویان در زندان های استان در بیش از ۲۰ رشته از جمله صنایع دریایی، برق ساختمان، تراش سنگ، تعمیر کار تریلر و مکانیک، لوله کشی، جوشکاری، قالی بافی، خوس بافی و پروار بندی گوساله آموزش‌های لازم را فرا می گیرند.

استادی گفت: برای نخستین بار هم مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندان های هرمزگان در بندرعباس راه اندازی شده که زمینه آموزش و اشتغال تعداد زیادی از مددجویان را فراهم کرده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز برای ۴۳۰ نفر از مددجویان اشتغال مولد ایجاد شده است و ظرفیت افزایش این آمار در زندان های استان فراهم است.

مدیرکل زندان های هرمزگان اظهار داشت: آموزش های شغلی در زندان های استان کاربردی و متناسب با بازار کار است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*