اخبار کوتاه

مدیر کل زندان های هرمزگان: ایجاد فرصت های شغلی از بازگشت مجدد مددجویان به زندان پیشگیری می کند

مدیرکل زندان های هرمزگان با فرماندار رودان دیدار و در خصوص فراهم کردن زمینه های اشتغال برای زندانیان و خانواده های آنان و همچنین همکاری بیشتر با اردوگاه این شهرستان گفتگو کرد.

مصطفی کیشانی خواستار فراهم کردن فرصت های شغلی برای مددجویانی که از زندان ها آزاد می شوند، شد و گفت: این زندانیان مهارت های شغلی لازم را در زندان فرا می گیرند و اگر مورد حمایت قرار گیرند، از بازگشت مجدد آنان به چرخه جرم و همچنین زندان پیشگیری می شود.

وی افزود: آموزش مهارت های شغلی در زندان های هرمزگان هدفمند و متناسب با نیاز بازار کار استان است و باید مسئولان توجه ویژه ای به اشتغال زندانیان بعد از آزادی داشته باشند.

مدیرکل زندان های هرمزگان خواستار تقویت انجمن حمایت از زندانیان رودان هم شد و تصریح کرد: خانواده زندانیان نیازمند، از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه هستند که نیاز است با تقویت این انجمن مردم نهاد، به یاری افراد بی بضاعت شتافت.

کیشانی به توانمند کردن خانواده زندانیان هم اشاره کرد و گفت: کمک های ناچیز و موردی، دردی از مشکلات خانواده زندانیان را دوا نمی کند و باید دستگاههای مسئول و نهادهای حمایتی همگام با زندان ها به یاری این خانواده ها بیایند.

وی افزود: با حمایت مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج  زندان های هرمزگان نیز دوره های آموزشی ویژه ای برای خانواده زندانیان برگزار می شود که در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار تاثیر گذار است.

فرماندار شهرستان رودان هم افزود: کشاورزی یکی از ظرفیت های این شهرستان است و فرمانداری این آمادگی را دارد تا با ارائه تسهیلات مناسب، زمینه اشتغال تعداد زیادی از زندانیان را فراهم کند.

غلامپور از اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها هم قدردانی کرد و برای رفع مشکلات اردوگاه رودان قول مساعد داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*