اخبار کوتاه

معاون اداره کل فرهنگی سازمان زندان ها : ترویج فرهنگ قرآنی محور اصلی برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها است

معاون اداره کل فرهنگی سازمان زندان های کشور در سفر به هرمزگان از زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت بندرعباس بازدید کرد و اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی را مورد ارزیابی قرار داد.

حجت الاسلام ربانی در دیدار با مدیرکل زندان های هرمزگان هم از اجرای دقیق و اصولی برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان های استان قدردانی کرد و گفت: ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی محور اصلی برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان های کشور است که این مهم به بهترین شکل ممکن در زندان های هرمزگان اجرا می شود.

وی به راه اندازی اندرزگاه قرآنی در زندان بندرعباس اشاره کرد و افزود: اجرای هدفمند برنامه های قرآنی، مددجویان را برای حضور آبرومند در جامعه آماده می کند.

معاون فرهنگی سازمان زندان ها بیان داشت: مددجویانی که به سمت قرآن گرایش پیدا می کنند، در مقابل هرگونه آسیب واکسینه می شوند.

حجت الاسلام ربانی ارتکاب جرم و گناه را حاصل غفلت از یاد خداوند دانست و افزود: زنده کردن اخلاق و معنویت در مددجویان مهمترین رسالت اصلاحی و تربیتی زندان ها است .

مدیرکل زندان های هرمزگان هم به ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی در زندان های استان پرداخت و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۲۷ نفر از مددجویان در زندان های استان موفق به حفظ یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم شده اند.

علی استادی افزود: یکی از اولویت های زندان های استان، ترویج قرآن واجرای برنامه های قرآنی است و  فرهنگ قرآنی مناسب ترین راه برای اصلاح و تربیت مددجویان است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*