اخبار کوتاه

معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان: اشتغال زندانیان باید پایدار و هدفمند باشد

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان بر فراهم کردن زیرساخت های مناسب برای حرفه آموزی و اشتغال مددجویان در زندان ها تاکید کرد و گفت: اشتغال زندانیان باید پایدار و هدفمند باشد.

عباس لقمانی در کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان افزود: شهرستان های استان ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال زندانیان دارند و باید از این موقعیت برای توانمندسازی مددجویان استفاده کرد.

وی بیان داشت: اشتغال زندانیان باید منجر به کسب درآمد برای آنان و آمار اشتغالزایی هم باید به طور دقیق در سامانه سازمانی ثبت شود.

معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان با بیان اینکه  اشتغال زندانیان در اولویت برنامه های اصلاحی و تربیتی است گفت: بنیاد تعاون وحرفه آموزی زندانیان استان هم باید در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد.

معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان هم به آثار مثبت اشتغال زندانیان اشاره کرد و افزود: اشتغال زندانیان در مرحله اول موجب آرامش خود مددجویان و زندان می شود و همچنین بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده های آنان را نیز برطرف می کند.

رضا مقبلی بر تعریف چشم انداز اشتغال در زندان ها تاکید کرد و اظهار داشت: باید رشته های فنی و حرفه ای با توجه به نیاز بازار کار و وضعیت بومی منطقه به مددجویان آموزش داده شود تا زمینه اشتغال انان بیش از پیش فراهم شود.

وی بر استفاده حداکثری از تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای برای آموزش زندانیان تاکید کرد و گفت: باید با نیاز سنجی از مددجویان، دوره هایی را در زندان برگزار کرد که مورد استقبال مددجویان قرار گیرد.

معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان همچنین خواستار نظارت بیشتر بر اشتغال زندانیان شد.

دبیر کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان هم گفت: در برنامه چهارم توسعه قضایی برای سال ۹۶، اشتغال ۴۱۲مددجو و حرفه آموزی برای یک هزارو ۱۱۲ نفر پیش بینی شده است.

نوید قنواتی افزود: برای اشتغال زندانیان هم می توان از اعتبارات استانی استفاده کرد که نیاز است روسای زندان ها با تعامل مناسب با فرمانداری ها و سایر دستگاهها این اعتبارات را جذب کنند.

امید محمد حسینی سرپرست واحد اشتغال و حرفه آموزی زندان های هرمزگان نیز گفت: سال گذشته حدود ۲۶۰ هزار نفر ساعت به مددجویان در زندان های استان آموزش های شغلی داده شد و امسال نیز ۲۶ رشته فنی و حرفه ای، کشاورزی و صنایع دستی به مددجویان در زندان ها آموزش داده می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*