اخبار کوتاه

معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان: اشتغالزایی تاثیر بسیار زیادی در اصلاح و تربیت زندانیان دارد

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانیان هرمزگان به اهمیت اشتغالزایی و کسب درامد برای زندانیان اشاره کرد وگفت: اشتغالزایی تاثیر بسیار زیادی در اصلاح و تربیت زندانیان دارد.

عباس لقمانی در کارگروه تخصصی اشتغال، حرفه اموزی و کارافرینی زندان های استان افزود: اشتغالزایی در زندان ها باید منجر به کسب درآمد برای زندانیان شود تا بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده های انان برطرف شود.

وی سهم زندان های هرمزگان در ایجاد اشتغال مولد برای زندانیان را ۵۱۲ نفر اعلام کرد و بیان داشت: با ظرفیت هایی که در استان وجود دارد دستیابی به اهداف پیش بینی شده کار چندان سختی نیست.

معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان برشفاف سازی آمار اشتغال زندانیان تاکید و تصریح کرد: اطلاعات اشتغال زندانیان باید به روز در سامانه سازمانی ثبت شود.

لقمانی توانمند سازی، درآمدزایی و خودکفایی زندانیان و خانواده های آنان را از اهداف اشتغالزایی در زندان های استان عنوان کرد و گفت: باید مددجویان را با نگاهی اقتصادی به سمت تولید و خود اشتغالی هدایت و حمایت کرد و این مهم نیازمند برنامه ریزی و سیاست گزاری مناسب است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال، حرفه اموزی و کارافرینی زندان های استان هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۵ نفر از مددجویان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک های عامل معرفی شدند که ۶۷ نفر آنان این تسهیلات را دریافت کردند.

نوید قنواتی افزود: این مددجویان هم اکنون در بخش های کشاورزی، دامپروری، صیادی، قالیبافی و مشاغل خدماتی مشغول به کارند.

سرپرست نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان هم گفت: در سه سال گذشته بزرگترین نهالستان استان با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار نهال، گلخانه تولید نشا و گلخانه صیفی کاری  در رودان راه اندازی شده که زمینه اشتغال تعداد زیادی از مددجویان را فراهم آورده است.

کامران میرزایی افزود: نخلستان پیارم در شهرستان های رودان و حاجی آباد هم ایجاد شده که سال آینده به مرحله ثمردهی می رسند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*