اخبار کوتاه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان: باید عوامل آسیب زا را در خانواده زندانیان شناسایی و رفع کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  بر رفع مشکلات خانواده زندانیان نیازمند تاکید کرد و گفت: باید  عوامل آسیب زا را در خانواده زندانیان شناسایی و رفع کرد .

دکترسعید ناجی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استانداری هرمزگان که با هدف بررسی مشکلات خانواده زندانیان نیازمند برگزار شد افزود:  باید با کار علمی و کارشناسی ریشه ناهنجاری ها و کج روی های اجتماعی شناسایی و با راهکارهای مناسب از وقوع اسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی پیشگیری کرد.

وی به خانواده زندانیان نیازمند اشاره کرد و بیان داشت: کمک به نیازمندان وظیفه ای اخلاقی و اجتماعی است و همگان باید در قبال آن مسئولیت پذیر باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان  تصریح کرد: باید با اتخاذ تدابیر مناسب و آموزش های مستمر به خانواده زندانیان، از آنها حمایت کرد.

ناجی همچنین خواستار حمایت  دستگاه های اجرایی به خصوص نهادهای حمایتی از خانواده زندانیان نیازمند شد.

 مدیرکل زندان های هرمزگان هم گفت: ۸۱۴ خانواده زندانی با ۲ هزارو ۴۱۳ نفر تحت پوشش انجمن های حمایت از زندانیان استان هستند.

مصطفی کیشانی افزود: خانواده زندانیان در هرمزگان یک هزارو ۴۹ فرزند محصل دارند که از همه آنها حمایت تحصیلی می شود.

وی بیان داشت: با هدف توانمند سازی خانواده زندانیان مبلغ ۵ میلیارد ریال تسهیلات به آنان پرداخت شده است.

مدیرکل زندان های هرمزگان تصریح کرد: در نوروز امسال هم یک مرحله سبد کالا به ارزش یک میلیارد ریال بین خانواده زندانیان نیازمند استان توزیع شده است.

کیشانی به مشکلات خانواده زندانیان هم اشاره کرد و گفت: در نبود سرپرست خانواده، تامین مایحتاج اولیه زندگی از دغدغه های خانواده زندانیان است که باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی خواستار ایجاد فضای مناسب در سطح شهر برای تامین امرار معاش خانواده زندانیان که در بخش صنایع دستی و مشاغل خرد فعالیت می کنند، شد.

در این نشست ارائه راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*