اخبار کوتاه

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان: حمایت های مادی و معنوی از خانواده زندانیان نیازمند، موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه خانواده زندانیان از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند گفت: حمایت های مادی و معنوی از خانواده زندانیان نیازمند، موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

حجت الاسلام  و المسلمین یوسف رضایی در دیدار با مدیرکل زندان های هرمزگان افزود: خانواده زندانیان مجرم نیستند و نباید مورد سرزنش قرار بگیرند، بلکه باید از آنها حمایت کرد تا از گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه پیشگیری شود.

وی بر اصلاح و تربیت مددجویان هم با بهره گیری از آموزه های دینی تاکید کرد و بیان داشت: اصلاح و تربیت مددجویان با نسخه قرآن و تعالیم دینی ، آنان را به مسیر اصلی زندگی و معرفت و معنویت سوق می دهد.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه  زندانبانی کاری سخت و پر زحمت است گفت: پرورش روانی مددجویان و اصلاح و تربیت آنان بدون شک کاری طاقت فرسا است که باید با برنامه ریزی اصولی و هدفمند انجام شود.

حجت الاسلام  و المسلمین یوسف رضایی از تلاش های بی وقفه کارکنان زندان های استان  که برای اصلاح و تربیت و بازگشت آبرومندانه مددجویان تلاش شبانه روزی دارند تشکر وقدردانی کرد.

مدیرکل زندان های هرمزگان هم به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در زندان ها پرداخت و گفت: با آموزش مهارت های شغلی، فرهنگی و ورزشی مددجویان برای حضور آبرومندانه در جامعه آماده  می شوند.

علی استادی به فعالیت های قرآنی در زندان ها اشاره کرد و افزود: اندرزگاه قرآنی در زندان های استان راه اندازی شده و مددجویان به صورت تخصصی تحت آموزش قرار گرفته اند.

وی بیان داشت: خانواده زندانیان نیازمند هم تحت پوشش مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان هستند اما اعتبارات محدود این مرکز جوابگوی نیازهای انان نیست.

مدیرکل زندان های هرمزگان خواستار حمایت های ویژه از خانواده زندانیان نیازمند شد و گفت: اگر خیران و دستگاههای حمایتی به یاری آنها بشتابند، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در این خانواده ها خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*