اخبار کوتاه

نماینده ولی فقیه در هرمزگان: پیشگیری از وقوع جرم جمعیت کیفری زندان ها را کاهش می دهد

مدیرکل زندان های هرمزگان به همراه جمعی از کارکنان ستادی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در این نشست خواستار پیسشگیری از وقوع جرم در جامعه شد و گفت: پیشگیری از وقوع جرم باید به مرحله ای برسد که شاهد چشمگیر جمعیت کیفری در زندان ها باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد عبادی زاده افزود: پیشگیری از وقوع جرم باید دسته بندی و برای گروههای سنی مختلف برنامه های متفاوتی را اجرا کرد.

وی بیان داشت: باید ارزش های اسلامی و روابط سالم را در جامعه ترویج کرد و با فراهم کردن شرایط محیطی و اجتماعی سالم، میزان جرائم را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس به فعالیت های فرهنگی و تربیتی در زندان های استان هم اشاره کرد و گفت: تدابیر بسیار خوبی برای بازپروری مددجویان در زندان های استان اندیشیده شده و باید این حمایت ها بعد از آزادی هم از مددجویان انجام شود تا مرتکب جرم مجدد نشوند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: سایر دستگاهها هم باید با اداره کل زندان ها همراه شوند و با ارائه خدمات حمایتی از مددجویان پشتیبانی کنند.

وی اظهار داشت: حوزه های علمیه هرمزگان آماده هرگونه همکاری با زندان ها هستند تا زمینه اصلاح و تربیت مددجویان به بهترین شکل ممکن فراهم شود.

مدیرکل زندان های هرمزگان هم به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه تاکید بسیار زیادی بر کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی کردند و خواستار تمهیدات ویژه برای مصون ماندن از ویروس های اجتماعی شدند.

علی استادی به خانواده زندانیان اشاره کرد و افزود: به واسطه نبود سرپرست، خانواده زندانیان نیازمند در معرض آسیب های اجتماعی فراوانی هستند و نیاز است از این خانواده ها حمایت ویژه ای شود.

وی بیان داشت: هم اکنون یک هزارو ۲۰۰ خانواده تحت پوشش انجمن های حمایت از زندانیان استان هستند که می طلبد سایر دستگاهها هم در این خصوص یاری گر این خانواده ها باشند.

مدیرکل زندان های استان به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زندان ها هم پرداخت و گفت: بیش از ۳۰ رشته فنی و حرفه ای برای توانمند سازی مددجویان در زندان های استان آموزش داده می شود.

استادی تصریح کرد: آموزش احکام دین و قرآن هم از مهمترین برنامه های آموزشی در زندان ها است و تاکنون ۲۴۰ مددجو موفق به حفظ از یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*